پنج توصیه مهم درمورد مصرف نمک

گل نمک 1 آذر 1401 مقالات , 62

نمک یکی از مواد بسیار مهمی است که در سوخت‌ و ساز بدن و همچنین تشکیل عضلات بدن و انتقال دادن پیام‌های عصبی می‌تواند نقش بسیار مهمی داشته باشد.در ادامه به پنج توصیه مهم درمورد مصرف نمک میپردازیم. اما باید میزان نمکی که مصرف می‌شود همانند سایر مواد غذایی دیگر اندازه‌ مناسبی داشته باشد‌.

مصرف کردن زیاد نمک باعث می‌شود که فشار خون افزایش یافته و همچنین حملات قلبی و سکته‌های مغزی در افراد بالا رود از این‌رو توصیه می‌شود که مصرف نمک به حد مناسب باشد و از انواع مختلف نمک مثل نمک خوراکی که در غذاها استفاده می‌شود دقت کرد.

نمک خوراکی از ترکیب سدیم و کلر تشکیل شده‌ است بنابراین باید به حد مناسب از آن استفاده شود. استفاده درست از گل نمک خوراکی در زمان‌های ضروری مثل اسهال و استفراغ و یا انجام دادن فعالیت‌های شدید بدنی در زمانی‌که هوا بسیار گرم است باعث می‌شود که املاحی که در بدن از دست‌ رفته جبران شود.

پنج توصیه مهم درمورد مصرف نمک در زندگی

در ادامه به مهمترین عوارض و مزایای استفاده از نمک خوراکی می پردازیم.

کنترل دیابت با استفاده نمک صنعتی

علاوه‌بر این‌که باید در میزان مصرف نمک دقت کرد زیرا می‌تواند باعث ایجاد بیماری‌ شود استفاده درست از آن فوایدی خواهد داشت. مثلا استفاده درست از نمک های صنعتی باعث می‌شود افرادی که قند خون دارند به آن‌ها کمک کند تا میزان قند خون آن‌ها متعادل شود.

همچنین میران مصرف درست نمک صنعتی باعث می‌شود که مواد مغذی که در درون غذاها وجود دارد به‌ راحتی جذب ‌شود. استفاده از نمک صنعتی باعث می‌شود که سرفه‌های خشک و خشکی دهان درمان شود. استفاده از نمک صنعتی باعث درمان بیماری‌های زوکام و سینوزیت می‌شود و به‌ عنوان یک آنتی هیستامین طبیعی عمل می‌کند.

پنج توصیه مهم درمورد مصرف نمک در زندگی

نمک صنعتی از گرفتگی عضلات جلوگیری کرده و باعث بهبود یافتن عملکرد سلول‌های عصبی شود. بنابراین مصرف کردن نمک صنعتی به میزان طبیعی و حد مشخص شده کاملاً ضروری می‌باشد و مقدار مصرف کردن کم یا زیاد آن هر دو می‌توانند باعث ایجاد یک سری عوامل منفی در بدن شود.

کنترل فشار خون با استفاده از نمک پودری یکی دیگر از پنج توصیه مهم درمورد مصرف نمک

با توجه به این‌که میزان نمک باید به حد متعادل باشد استفاده کم‌تر از نمک پودری در بدن باعث می‌شود که فشارخون متعادل نباشد یعنی استفاده نمک به‌ صورت زیاد باعث می‌شود که فشارخون افزایش یابد اما استفاده کم‌تر از نمک پودری باعث می‌شود که فشارخون کاهش یافته و در نتیجه انتقال خون از طریق قلب برای اعضای مختلف بدن به‌ سختی انجام گیرد.

بنابراین این خاصیت نمک پودری است که باعث می‌شود ضربان قلب به‌ صورت عادی عمل کند. از این‌رو توصیه می‌شود تا در مصرف نمک پودری دقت کرد زیرا کمبود نمک پودری در بدن باعث گرفتگی ماهیچه ها می‌شود.

بیشتر بخوانید: خواص نمک صورتی

به‌ خصوص در زمانی‌که تمرینات ورزشی انجام می‌شود این مسئله در ورزشکارانی که ورزش‌های سنگین انجام می‌دهند می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

زیرا استفاده نادرست از نمک پودری برای ورزشکاران می‌تواند عضله سازی آن‌ها را به‌ شدت تخریب کرده و همچنین در ورزش‌های سنگین باعث گرفتگی قلب و حملات قلبی متعدد شود.

کنترل سکته قلبی با استفاده درست از نمک صدفی

پنج توصیه مهم درمورد مصرف نمک : نمک‌های صدفی آب را در درون بدن محافظت می‌کند و از هدر رفت آن جلوگیری می‌کند. وقتی‌که میزان نمک صدفی در بدن زیاد باشد باعث می‌شود که مقدار آب در بدن و همچنین در خون زیاد شود از این‌رو فشارخون ایجاد می‌شود که باعث ایجاد درد در بسیاری از اندام‌ها و حتی آسیب رساندن به مویرگ‌ها می‌شود.

بیشتر بخوانید: نمک خیز ترین کشور های جهان

البته می‌توان نمک اضافی را از طریق ادرار دفع کرد اما میزان دفع کردن در کودکان بسیار سخت می‌باشد به همین دلیل بهتر است که استفاده از نمک صدفی در غذاها بسیار اندک باشد. استفاده نادرست از نمک صدفی باعث می‌شود که به کلیه‌ها و مغز فشار آورده و باعث ایجاد حمله‌های قلبی شود.

میزان زیاد نمک صدفی باعث مسدود شدن قسمت‌هایی از سرخ‌رگ هایی که از قلب خارج می‌شود در پی داشته باشد و باعث ایجاد سکته مغزی شود و در شرایط بهتر باعث از کار افتادن قسمت اندکی از مغز می‌شود.

کنترل بیماری‌ها با مصرف درست نمک خوراکی

به‌ طور معمول سازمان بهداشت جهانی توصیه می‌کند که به‌ طور روزانه پنج گرم نمک را مصرف کنند اما استفاده کردن زیاد آن باعث می‌شود که مشکلاتی را برای فرد ایجاد شود.

در رژیم غذایی افراد مقداری نمک خوراکی وجود دارد مثلاً در انواع غذاهای آماده مثل سوسیس و کالباس‌ها، همبرگرها، کنسروها و انواع غذاهای شور مثل ترشیجات، آجیل ها، لبنیات مثل دوغ و کشک، خوراکی‌ها مثل چیپس و پفک که نمک خوراکی در آن‌ها یافته می‌شود.

از این‌رو  از پنج توصیه مهم درمورد مصرف نمک توصیه می‌شود که در تهیه غذاها از مقدار اندکی نمک استفاده شود. مصرف زیاد نمک باعث می‌شود که انواع بیماری‌ها مثل بیماری‌های کلیوی، پوکی استخوان، انواع سنگ‌های کلیه، سرطان معده، افزایش چاقی و موارد دیگر را در پی داشته باشد.

از این‌رو بهتر است که با نمک‌های پنهان غذاها آشنایی داشت تا از حد مجاز نمک خوراکی تعیین شده در طول روز بیشتر استفاده نکرد تا مضراتی برای افراد نداشته باشد.

مطلب پیشنهادی: بزرگترین معدن نمک ایران

کنترل پوکی استخوان با استفاده درست نمک

استفاده کردن به میزان درست از انواع نمک در غذاها باعث می‌شود که از پوکی استخوان جلوگیری شود در صورت استفاده نادرست از نمک‌های پودری باعث می‌شود که کلسیم از خون گرفته شود و به همراه ادرار از بدن انسان خارج شود که در این شرایط پوکی استخوان را در پی خواهد داشت.

کنترل پوکی استخوان با استفاده درست نمک

پنج توصیه مهم درمورد مصرف نمک : از این‌ رو توصیه می‌شود که میزان نمک مصرفی را در سفرهای خود به میزان چشمگیری کاهش دهید تا از پوکی استخوان جلوگیری شود. استفاده نادرست از نمک باعث می‌شود که سیستم‌های عصبی آسیب ببیند و اختلالاتی در عملکرد سیستم عصبی به وجود آید درصورتی‌که نمک به سیستم عصبی آسیب برساند.

ممکن است خطرات جدی را در پی داشته باشد. برای کنترل کردن این موارد بهتر است یک سری موارد را کنترل کرد این موارد می‌تواند شامل گزینه‌های زیر باشد :

  • قرار ندادن نمکدان در سفره
  • استفاده‌ محدود از انواع ترشی و خیارشور
  • عادت کردن به غذاهای کم نمک
  • استفاده زیاد از سبزیجات و انواع میوه‌ها که پتاسیم موجود در آن‌ها نمک اضافه را می‌تواند خنثی کند.
  • پرهیز کردن از انواع غذاهای آماده مثل انواع کنسروها
  • پرهیز از خوردن انواع فست فودها ، سوسیس و کالباس‌ها
  • پرهیز از خوردن انواع تنقلات مثل چیپس و پفک

بیشتر بخوانید: بزرگ ترین معادن سنگ نمک در ایران

تماس