نمک پودری

گل نمک 27 آذر 1400 173

یکی دیگر از انواع نمک صنعتی، نمک پودری نوع خاصی از نمک تولید شده از سنگ نمک است که به دلیل شباهت آن به پودر به این اسم نام گذاری شده است. این نمک ها را با نام های نمک آردی و نمک زیرسرندی نیز می شناسند.

نمک های آردی بیشتر در صنایعی مورد استفاده قرار می گیرند که در تولیدات آن ها نمی توان از انواع نمک در دانه بندی های درشت تر استفاده کرد. درواقع نمک پودری به نمکی گفته می شود که فاقد دانه های کریستالی نمک باشد.

تمامی مراحل تولید نمک در کارخانه نمک صنعتی

نحوه ی تولید نمک پودری

 • سنگ نمک را از معادن استخراج کرده و به کارخانه های تولید نمک می فرستند.
 • این سنگ ها توسط آسیاب های چکشی خرد می شوند.
 • سپس به سرندهای لرزان هدایت شده و اندازه ها و سایزهای متفاوتی دسته بندی می شوند.
 • و در نهایت این محصول از سرند انتهایی عبور می کند.

نمک پودری عمده

شرایط نگهداری از نمک پودری

 • نمک پودری مناسب نگهداری در هر گونه آب و هوایی نیست. استاندارد ترین نوع آب هوا برای نگهداری این محصول آب و هوای خشک است. زیرا، نم و رطوبت باعث می شود نمک های پودری کیفیت اولیه خود را از دست داده و دیگر قابل استفاده نباشند. به دلیل پودری شکل بودن این نوع نمک ها نم و رطوبت موجود در هوا به سرعت جذب نمک شده و در نتیجه باعث کلوخ شدن آن ها می شود. نمک های پودری حتی برای نگهداری در مناطق خشک باید به صورت بسته بندی شده نگهداری شود.
 • در کارخانه جات تولیدی، باید این نوع از نمک ها را از سایر محصولات به صورت جداگانه نگهداری کرد. زیرا، عدم جداسازی این محصول از سایر محصولات صنایع به شدت بر روی کاهش کیفیت نمک های تولید شده و درجه ی خالص بودن آن ها تاثیر می گذارند.

بیشتر بخوانید: نمک خوراکی

کاربرد نمک پودری

 • صنایع چرم سازی
 • نهادهای مرغ و طیور
 • صنایع اسید سازی و کلر سازی
 • کارخانه جات تولید کاغذ
 • کارخانه جات تولید آجیل
 • کارخانه جات تولید مواد اولیه ترکیبی
 • کارخانه جات ضد یخ سازی

دقت کنید که این نمک به دلیل قرار گرفتن در دسته ی نمک های بدون تصفیه قابلیت مصارف خوراکی را ندارد و بیشتر برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

کیفیت نمک پودری به چه عواملی بستگی دارد؟

یکی از عواملی که در تولید نمک پودری بسیار حائز اهمیت است میزان خالص بودن سنگ نمکیست که از آن بدست می آید. هر چه کیفیت سنگ نمک استخراج شده از معدن بالا تر باشد کیفیت نمک پوری نیز مسلما بالاتری خواهد رفت.

قیمت نمک پودری

اما در صورتی که سنگ بدست آمده از معدن دارای درجه ی ناخالصی زیادی باشد از درجه ی مرغوبیت نمک های پودری نیز کم می شود. به همین دلیل، برای تولید نمک های پودری سنگ هایی که دارای ناخالصی کم تری هستند مورد استفاده قرار می گیرند.

همه چیز درباره نمک صدفی

نمک پودری صنعتی

نمک پودری صنعتی یکی از انواع نمک صنعتی است. نام دیگر این نمک، نمک نرم صنعتی می‌باشد. این ماده جامد به دلیل نداشن بلور های نمک شباهت زیادی به آرد دارد و ممکن است با آرد اشتباه گرفته شود. روش تولید این محصول از طریق استخراج نمک از معادن است.

سنگ نمک در کارخانجات بعد از ورود بدون اینکه تصفیه و شسته شوند ابتدا توسط دستگاه های نمک کوبیده می‌شوند و در ابعاد و اندازه های مختلف از دستگاه خارج می‌شوند. نمک صنعتی پودری هم یکی از همین نمک ها است.نمک صنعتی از نظر شکل ظاهری دارای انواع مختلفی هستند که و باتوجه به شکل ظاهریشان نام گذاری می‌شوند.

برخی از نمک های صنعتی عبارت اند از :

نمک صنعتی پودری

نمک صنعتی کریستالی

نمک صنعتی صدفی

نمک صنعتی شکری

این ها برخی از نمک های صنعتی است که در ادامه نیز به هر کدام خواهیم پرداخت.

نمک پودری از مهم‌ترین نمک های تولید شده توسط شرکت ما می‌باشد این نمک دارای کاربرد های فراوانی می‌باشد از جمله کاربردهایی که می‌توان به آن اشاره کرد: استفاده در تصفیه آب و فاضلاب، در کارخانه های ضدیخ سازی برای تولید ضدیخ از آن استفاده می‌شود، در صنعت چرم سازی، در تولید اسید و کلر و همچنین مواد اولیه ترکیبی برای دام و طیور از این ماده جامد استفاده می‌شود.

نمک پودری صنعتی

برای تولید کاغذ و در حوزه احیای رزین از نمک پودری استفاده می‌کنند. نام دیگر نمک پودری را نمک خیابانی می‌گویند و دلیل آن این است از این نمک روی شن ها و ماسه ها هنگامی که برف می‌بارد استفاده می‌کنند.

مشخصات نمک پودری

نمک پودری یا نمک نرم صنعتی از لحاظ ظاهری شبیه به آرد است. نمک پودری از هر گونه بلور کریستال عاری است. بنابراین این محصول نرم ترین نوع نمک صنعتی محسوب می‌شود.

این محصول آخرین رنج دانه بندی نمک است و به دلیل نرم بودن آن وقتی در مجاورت رطوبت قرار می‌گیرد حالت کلوخه به خود می‌گیرد. در بسته بندی کردن آن باید دقت شود تا در معرض رطوبت نباشد. درشت ترین سایز دانه بندی این محصول ۳۵/۰ میلیمتر است.

حال باتوجه به سفارش مشتری اندازه های آن‌ها مشخص می‌شود. میزان تغییرات درشتی و ریزی این دانه ها ۲۰ تا ۳۰ درصد باتوجه به سفارش مشتری قابل تغییر است. نمک های پودری را به دو دسته p-sr و p-sd تقسیم می‌کنند. برای سفارش این محصول با کارشناسان مجموعه ارتباط گرفته و محصول مدنظر خود را سفارش دهید.

همچنین می‌توانید نمک صنعتی را با ابعاد و اندازه مورد نظر خود سفارش دهید و متخصصان مجموعه در کمترین فرصت محصول مورد نظر شمارا آماده کرده و پس از بسته بندی آن در شرایط مناسب، نسبت به ارسال آن اقدام می‌نماید.

فروش ویژه نمک پودری

نمک صنعتی پودری با عنوان کلرید سدیم معرفی می‌شود و همان‌طور که گفته شد از استخراج سنگ معادن نمک به دست می‌آید. این نمک دارای کاربرد و ویژگی های بسیار زیادی است و باتوجه به درصد خلوصی که دارند باعث می‌شود که کارایی متفاوتی داشته باشند.

این مجموعه بازرگانی در تولید و تامین انواع نمک های صنعتی پیشگام بوده و بهترین محصولات را با بهترین کیفیت در سراسر ایران عرضه می‌نماید. اگر قصد خرید نمک پودری با قیمت مناسب را دارید با شماره هایی که در سایت قرار دارد تماس بگیرید و در اولین فرصت محصول مدنظر خود را سفارش دهید.

فروش ویژه نمک پودری

به غیر از نمک پودری انواع دیگری از نمک های صنعتی نیز وجود دارد که در مورد هر کدام از ویژگی های آن‌ها نیز در مقالات توضیح داده شده است پس از مطالعه در مورد هر کدام از محصولات محصول مورد نیاز خود را انتخاب کنید و سپس ثبت سفارش خود را انجام دهید.

در پایان

گروه کارخانه جات گل نمک به عنوان یکی از برترین تامین کنندگان نمک پودری در کشور در کم ترین زمان ممکن و مناسب ترین قیمت محصولات خود را در دسترس مشتریان خود قرار می دهند.

این مجموعه شرایط مناسبی برای نگهداری از این محصول ایجاد کرده تا نمک ها با بالاترین کیفیت و خالص ترین حالت خود به دست مصرف کنندگان و کارخانه های تولید برسند.

همچنین، به دلیل برخورداری از پیشرفته ترین دستگاه ها در مجموعه، محصولات با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ارائه می شود. این محصول به دلیل تولید انبوه و شرایط خاص نگهداری به نسبت سایر نمک ها دارای قیمت مناسب تری می باشد.

تماس