نمک کریستال خوراکی

گل نمک 25 خرداد 1401 مقالات , 1,200

نمک کریستال خوراکی همان نمک تصفیه شده است که در طول روز بار ها و بارها از آن استفاده می کنیم. نمک یک ادویه ثابت برای طعم دهنده غذاها است و از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری می‌کند.

نمک کریستال خوراکی عناصر طبیعی زیادی دارد که بدن به آن احتیاج دارد و بدون آن مشکلات جسمی برای بدن به وجود می آید.

نمک کریستال خوراکی درجه یک تصفیه شده است و دارای دانه های ریز و شفاف می‌باشد. اما نمک‌های تصفیه نشده همچین ویژگی ندارند و دانه های نمک هم درشت و چسبیده بهم است.

اما نمک‌های تصفیه نشده این ویژگی ها را ندارند و دقیقا دانه های آن ها درشت و بهم چسبیده است.

گروه کارخانه جات گل نمک

مهم ترین فوایدی که نمک تصفیه شده این است که استفاده از آن موجب شده تا عمل گوارش و هضم غذا راحت تر صورت بگیرد و افرادی که مشکلات معده دارند با مصرف نمک می‌توانند تا حدود زیادی مشکلات معده خود را از بین ببرند. نمک سیستم گوارش را کاملا ضدعفونی کرده و تمام میکروب های خطرناک معده از بین می روند.

نحوه تشکیل نمک کریستال خوراکی

نمک خوراکی کریستالی حاصل سنگ نمک‌هایی است که از اوقیانوس‌های وسیع در ایران و جهان به‌وجود آمده اند. این سنگ نمک ها بیش از چندین سال پیش تشکیل شده اند. میزان خلوص نمک این سنگ نمک‌ها ۹۹.۹ درصد است و جزو بهترین و مرغوب‌ترین سنگ نمک کریستالی هستند.

خلوص بالای نمک کریستال موجب شده تا مصرف خوراکی و دارویی داشته باشد. نمک کریستالی خوراکی خواص معجزه آسایی دارد. تمامی این موارد دست به دست هم داده اند تا نمک کریستالی خوراکی کاربرد متعددی داشته باشد.

البته دو روش برای ساخت و تشکیل نمک کریستال وجود دارد. یکی از آن دو روش استخراج از دریاست و دیگری استخراج از معدن. سنگ نمک کریستالی ارزش غذایی و دارویی ندارد و فقط در تولید لوازم آرایشی و بهداشتی از ان استفاده می‌گردد.

من جمله کاربردهای سنگ نمک کریستالی، استفاده از آن در صنایع دارویی، لوازم آرایشی و بهداشتی و استفاده در سنگ تزئینی است. این نوع سنگ نمک را می‌توان در شرکت‌های داروسازی به صورت مستقیم بکار برد. سنگ نمک کریستالی در حمام هم استفاده می‌شود و تاثیرات فوق العاده دارد.

محل استخراج نمک کریستال خوراکی

 نمک آبی کریستالی، نمک کریستال خوراکی

نمک آبی ایرانی بی‌نظیرترین نمونه نمک در جهان است که فقط می‌توان آن را در ایران پیدا کرد. نمک معدنی خوراکی که کاربرد پزشکی هم دارد. وجود پتاسیم ، آهن ، کلسیم و دیگر مواد معدنی این نمک را به یک نمک گران قیمت تبدیل کرده است.

نادرترین نوع نمک در میان صدها نمونه نمک است. نمک آبی در اثر تبخیر دریا و دریاچه به‌وجود آمده است.بیش از ۲۵۰ میلیون سال زمان در سال های قبل سپری شده تا این سنگ نمک شکل بگیرد.

رنگ آبی نمک معدنی به دلیل وجود ماده ای به نام کلرید پتاسیم است. این ماده به روش طبیعی در ساختار بلور نمک جاسازی شده است و هیچ‌گونه ماده افزودنی مصنوعی در آن وجود ندارد. نمک آبی کریستالی از کوه‌های سمنان در شمال ایران و به روش خاص از منطقه استخراج می‌گردد.

مطلب پیشنهادی: فواید و مضرات  مصرف نمک خوراکی

خواص نمک کریستال خوراکی

این نوع نمک کاربرد زیادی در صنایع غذایی و دارویی دارد؛ طوری که اکثر پزشکان غربی  این نوع نمک برای درمان بیماری‌های مختلف تجویز می‌کنند.

خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتریایی

تنظیم فشار خون

تنظیم تعادل بدن

ضد استرس قوی ، تنظیم خواب

کمک به هضم راحت تر غذا

از بین بردن برخی مشکلات تنفسی

افزایش ایمنی

جلوگیری از اسپاسم ماهیچه ها

مفید برای سلامت دهان و دندان

لازم به ذکر است که رستوران‌های معروف از این نمک برای سرو غذا‌های دریایی استفاده می‌کنند.

کاربرد دیگری که نمک کریستال خوراکی دارد، استفاده از آن در صنایع آرایشی و مراقبتی پوست و مو است. این نوع نمک صنعتی به دلیل داشتن آنزیم به عنوان لایه بردار ماسک پوست استفاده می‌گردد.

خواص نمک کریستال خوراکی

ویژگی نمک کریستال خوراکی

نمک آبی ایرانی یا نمک کریستالی فقط در معادن ایرانی یافت می‌شود. این نمک مواد معدنی غنی زیادی مانند روی، کلسیم، پتاسیم و اهن دارد. به همین علت است که خواص این نوع نمک فراوان است.

پتاسیم

بیشترین عنصر موجود در این نوع نمک پتاسیم است. پتاسیم موجود در نمک آبی گردش خون را بهبود می بخشد و آرامش بخش بوده و هم‌چنین استرس را تا میزان زیادی کاهش می‌دهد.

در این نوع نمک آهن نیز یافت شده و علت تغییر رنگ این نمک هم عنصر آهن می‌باشد. آهن موجب میشود که خواص تغذیه ای این نمک زیاد باشد.

مطلب پیشنهادی: قیمت سنگ نمک صنعتی

منیزیم

منیزیمی که در این ماده معدنی وجود دارد، باعث می‌شود تا دندان ها محافظت شده و برای رفع خستگی ماهیچه کاربرد داشته باشد.

نمک کریستال خوراکی میزان شوری بیشتری نسبت به نمک‌های دیگر دارد. و علت آن هم پتاسیم بالا و وجود مواد معدنی است. برای غذا های دریایی می توان از نمک آبی ایرانی استفاده که کرد که بسیار مناسب است.

مطلب پیشنهادی: مصارف نمک صنعتی

 نحوه ی استفاده نمک کریستال خوراکی

نمک آبی کریستالی و پودر تفاوتی باهم ندارد و از لحاظ خواص و کیفیت کاملا مشابه اند. اما یک تفاوت بین آن‌ها وجود دارد و این است که نمک کریستال خوراکی باید قبل از مصرف شسته شود و سپس خشک شود. بعد از خشک شدن باید آن را به پودر نمک آبی خرد و تبدیل کرد و سپس مصرف کرد.

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم نمک به دلیل داشتن عناصر مختلف رنگ های مختلفی هم دارد. خواص هر کدام از بلورهای رنگی درخشان نمک متفاوت است که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:
بلور نارنجی

تقویت حس امنیت در انسان بر عهده این نمک است. این نمک سیستم عصبی را تقویت کرده و برای سیستم عصبی کاملا سودمند است. خو را آرام کرده، مزاج را مرتب و ادرار را آسان می‌کند.

مطلب پیشنهادی: نمک صدفی خوراکی

خواص نمک کریستال خوراکی
بلور زرد:  

باعث فعال شدن پانکراس در بدن می‌شود و قوه ادراک عقلانی را افزایش می‌دهد.
بلور قرمز:

باعث افزایش سرعت گردش خون می شود و نیرو را می افزاید.
بلور صورتی:

احساساتی مانند محبت و همکاری را افزایش داده موجب بروز این احساسات می شود.
بلور سفید:

خاصیت پاک کنندگی و زدودن دی‌اکسیدکربن را در محل‌هایی که به کار برده می‌شود، دارد.
بلور قهوه‌ای:

باعث بهبود حس تعادل می شود.

برای خرید نمک شما می توانید به وب سایت گل نمک مراجعه کنید.

تماس