نمک صنعتی در تهران

گل نمک 12 مرداد 1401 مقالات , 29

کارخانه گل‌نمک تولید کننده بهترین نمک صنعتی در تهران است. انواع نمک صنعتی مورد نیاز خود را می‌توانید در بسته بندی های مختلف با وزن‌های دلخواه به مجموعه گل نمک سفارش دهید.

نمک صنعتی تنوع زیاد و کاربردهای متفاوتی را دارد. ایران با داشتن معادن سنگ نمک، دسترسی راحت و آسانی به نمک صنعتی دارد. از آنجا که نمک ها شباهت زیادی به هم دارند، لازم است که برای استخراج و تفکیک آن‌ها از بهترین ابزار آلات استفاده کرد. گل‌نمک معتبرترین کارخانه نمک صنعتی در تهران است، اما صادرات این محصول پرکاربرد نیز به کشورهای دیگر و شهرهای داخلی انجام می‌گیرد.

برای خیلی از افراد نمک فقط یک نوع است که آن هم در مواد غذایی استفاده می‌شود. اما نمک صنعتی که طیف وسیعی از تنوع و کاربرد را دارد، متفاوت از نمک خوراکی است که در ادامه با آن آشنا می‌شویم.

گروه کارخانه جات گل نمک

نمک صنعتی و انواع آن

نمک صنعتی به نمکی گفته می‌شود که درجه خلوص کمتری نسبت به نمک خوراکی دارد. مهم‌ترین تفاوت آن با نمک خوراکی، همین مورد است. البته تصفیه نشدن و ید دار نبودن آن هم از دیگر تفاوت های آن به حساب می‌آید.

نمک صنعتی کاربردهای فراوانی دارد. از این نمک به صورت گسترده در صنایع معدنی، تصفیه آب، فاضلاب، مواد بهداشتی و شوینده استفاده می‌گردد. میزان خلوص نمک خوراکی ۹۹ درصد است و اگر میزان خلوص هر نمکی پایین تر از این مقدار باشد، دیگر نمی‌توان به عنوان نمک خوراکی از آن استفاده کرد.

استفاده از نمکی که این میزان خلوص را ندارد، موجب به وجود آمدن سنگ کلیه و مشکلات دیگر خواهد شد. از آنجایی که استان های سمنان، قم و فارس از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نمک صنعتی در ایران هستند، ایران به عنوان یکی از کشورهای مهم در این حوزه شناخته شده است.

آشنایی با انواع نمک صنعتی و کاربرد آن

نمک صنعتی در تهران در گریدهای مختلف تولید و مصرف می شود. مهم‌ترین انواع نمک صنعتی عبارتند از نمک شکری

نمک صدفی و نمک پودری و نمک شیلاتی و نمک صدفی. هر کدام از این نمک ها نیز به صورت جداگانه گریدهای مختلفی دارند.

کاربرد هر کدام از این نمک ها متفاوت از دیگری است. به طور کلی برخی از این کاربرد ها به شرح زیر است:

استفاده از سنگ نمک صنعتی در حوزه احیای رزین

حفظ سختی آب با استفاده از سنگ های نمک

قابل استفاده برای تصفیه آب خانه ها

سنگ در ساخت دیگ بخار بویلر

استفاده در دامپروری و دامداری

آشنایی با انواع نمک صنعتی و کاربرد آن

  • نمک شکری

علت نام گذاری این نمک صنعتی به نمک شکری به دلیل تشابهی است که بین سایز دانه های این نمک و شکر وجود دارد. نمک شکری به نمک حفاری هم معروف است. کاربردی که این نمک در صنایع دارد، در حفاری گل، پنیر لیقوان، نمک سود کردن گوشت و … است.

نمک شکری دارای گریدهای مختلفی است. هر کدام از این گریدها هم کاربرد متفاوتی دارند. مش بندی نمک صنعتی ۱۰۰ و ۹۰ دو نوع گرید مختلف این نمک است. نمک شکری مش بندی ۱۰۰ دارای دانه هایی است که سایز آن دو برابر دانه شکر است. اندازه دانه ها باهم برابر و یکسان است.

  • نمک صدفی ۱۲۰ و ۱۳۰

نمک صدفی نوع دیگری از نمک صنعتی بوده که کاربرد زیادی هم دارد. این نمک ریزترین دانه را بین انواع نمک صنعتی دارد. سایز دانه های نمک پودری با این نمک مشابه بوده و در یک اندازه هستند. نمک صدفی دارای دانه‌هایی است که شفافیت بالا و درخشندگی بالایی دارند. اندازه دانه های این نمک با نمک تصفیه هم تقریبا مشابه است.

  • نمک پودری یا نرم صنعتی

این نمک ها که به نمک نرم معروفند، ریزترین دانه ها را دارند. اندازه دانه های این نمک با نمک خوراکی مشابه است. نمک پودری کاربرد زیادی در صنعت دارد. از این نمک برای تولید اسید و نهاده دامی و طیور استفاده می‌گردد.

نمک پودری دارای دانه های ریزی است که رطوبت را سریعا جذب می‌کنند و کلوخه می‌شوند. به همین علت لازم است که این نمک در بسته بندی هایی مناسب قرار داده شود. نگهداری نمک صنعتی پودری نسبت به سایر نمک ها دقت بالاتری نیاز دارد. نمک پودری را با نام نمک خیابانی هم می شناسند.

بیشتر بخوانید: نمک خوراکی چه کاربرد هایی دارد

فروش نمک پودری

دلیل آن هم کاربردی است که این نمک دارد. نمک پودری با مخلوطی از شن و ماسه بهترین گزینه برای برف روبی و ذوب کردن برف و یخ هستند. استفاده از نمک پودری در کارخانجات کلرسازی، خوراک طیور، کاغذسازی و … رایج است.

بیشتر بخوانید: تفاوت نمک ظرفشویی و نمک خوراکی

  • معرفی نمک صنعتی شیلاتی

نمک شیلاتی بزرگترین سایز را در بین انواع نمک صنعتی دارد. سایز دانه های این نمک برابر یا بزرگتر از دانه های نخود است. همانطور که از نامش پیداست این نمک در صنعت شیلات قابل استفاده است. از نمک شیلات برای گندزدایی، احیای رزین و سخت گیری آب، صافکاری دقیق و جزئی، صنایع چرم و دباغی استفاده می‌شود.

قیمت انواع نمک صنعتی در تهران

با نمونه های مختلف نمک صنعتی و کاربردهای  متفاوتی که هرکدام دارند آشنا شدید. قیمت انواع نمک صنعتی در تهران به عوامل مختلفی وابسته است. اگر قصد نمک صنعتی را داشته باشید، گروه کارخانه جات گل نمک بهترین نمونه و کیفیت از این محصول را برای شما در بسته بندی های مناسب آماده کرده و در مقصد مورد نظر ارسال می‌کند.

از آنجایی که این مجموعه به معادن نمک دسترسی مستقیم دارد و استخراج نمک را بر عهده دارد، قیمت نمک صنعتی کاملا منصفانه محاسبه خواهد شد. هم‌چنین با استفاده از بهترین تجهیزات بسته بندی نمک صنعتی انجام می‌گیرد؛ که راه نفوذ رطوبت به داخل این نمک‌ها بسته شود.

قیمت انواع نمک صنعتی در تهران

نتیجه گیری

استفاده از نمک صنعتی از گذشته تا کنون رواج داشته است. نمک صنعتی به دلیل تشابهی که بین سایز آن‌ها وجود دارد، ممکن است انواع مختلف آن به اشتباه به دست مصرف کننده برسد. بخاطر داشته باشید که هیچ کدام از انواع نمک صنعتی به طور مستقیم مصرف خوراکی نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره معدن نمک صنعتی

برای تهیه انواع نمک صنعتی به معتبرترین مراکز فروش و عرضه نمک صنعتی مراجعه کنید. یکی از معتبرترین مراکز فروش نمک صنعتی در تهران که قیمت مناسبی هم دارد، مجموعه گل‌نمک است که آماده همکاری با شما خواهد بود.

پرکاربرد‌ترین و پرمصرف‌ترین نمک صنعتی در تهران و حتی کشورهای دیگر، نمک شکری، نمک صدفی، نمک پودری است که با بالاترین کیفیت تولید و عرضه خواهد شد.

برای خرید نمک صنعتی کافیست با یک تماس سفارش خود را ثبت نمایید. هم‌چنین در صورتی که به مشاوره و راهنمایی نیاز داشته باشید، کارشناسان فروش ما به صورت رایگان در اختیار شما خواهند بود.

به مطالعه ادامه دهید: بهترین فروشنده نمک شکری

تماس