نمک صادراتی

گل نمک 29 آذر 1400 442

نمک یکی از ارزشمند ترین مواد مورد استفاده در دنیاست که علاوه بر مصارف خانگی در صنعت به شدت کاربرد دارد. به همین دلیل، کشورهایی که از نظر منابع نمک( سنگ نمک و نمک دریا) غنی نیستند از کشورهای دیگر این مواد اولیه را وارد می کنند.

کشور ایران که دارای منابع غنی از معادن سنگ نمک بوده و تولیدات نمک دریای قابل قبولی دارد، با استفاده شرایط خود امکان صادر کردن نمک را به کشور های تقاضا کننده دارد. نمک صادراتی در انواع مختلف به کشور ها ارسال می شود.

نمک صادراتی

به عنوان مثال، ممکن است کشوری تنها به مواد اولیه سنگ نمک نیاز داشته باشد. در چنین حالتی سنگ هایی که از معادن استخراج می شوند از کیفیت بررسی شده و در صورتی که قابلیت ارسال به کشورهای مختلف را داشته باشند کالای صادراتی به شمار می آیند.

در حال حاضر مجموعه گل نمک امکان تولید سنگ نمک صادراتی دست چین شده را دارد. این سنگ نمک ها غالبا با ابعاد مشخصی اندازه گیری شده و در حجم درخواستی کشور های هدف صادر خواهند شد.

برای خرید انواع نمک صنعتی به این صفحه مراجعه کنید.

خام فروشی یا ایجاد ارزش افزوده نمک صادراتی

یکی از مشکلات اقتصادی اجتماعی صنعتی و حتی فرهنگی در صنایع معدنی، خام فروشی است. بدین معنا که محصول استخراج شده از معادن کشور که به نوعی همه مردم ایران در منافع آن سهیم هستند.

بدون هیچ فرآوری و یا حتی بدون ایجاد کوچکترین ارزش افزوده و در قبال ثمن بخس و برای رسیدن گروهی اندک از سودجویان تحت عنوان بهره‌برداران از منابع طبیعی به مشتری خارجی به فروش می رسد.

حتما در این مورد اطلاعات وسیع دریافت کرده اید و با خطرات و معایب این کار آشنا هستید. حتی به کرات در این مورد برنامه‌های مختلفی از مستند ها و گزارشات خبری تا مقالات و مطالب آسیب‌شناسانه متعددی تهیه و تولید شده است. یکی از کم ترین و اولین ارزش افزوده هایی که به ذهن هر مخاطبی می‌رسد بسته‌بندی است.

بارها شنیده ایم که مثلاً زعفران را از کشاورزان و زحمتکشان عرصه تولید به قیمت خیلی پایین خریداری کرده و به ظاهر با سود بالا صادر می کنند؛ در حالی که همان زعفران در کشورهای خارجی فقط به دلیل بسته‌بندی استاندارد و به روز با چند برابر سود بیشتر به فروش می رسد.

ما در گروه کارخانجات گل نمک با تولید انواع محصولات از سنگ نمک های استخراج شده از معادن میلاد و موعود سعی در افزایش بهره‌وری صنعتی در صنعت تولید نمک صادراتی، صنعتی و معدنی نموده ایم و همواره به دنبال ایده ها و نظرات تازه در ارتقای کیفی و ارزش آفرینی در محصولات خود هستیم.

فرآورده های نمک صادراتی

در صورتی که کشوری به فرآورده های سنگ نمک صادراتی نیاز داشته باشد می تواند از انواع نمک صادراتی تولید شده در کارخانه جات بهره مند شود. به عنوان مثال، نمک صدفی، نمک شکری، نمک جاده، نمک حفاری، نمک خوراکی و … نمک هایی هستند که بعد از انتقال دادن سنگ های نمک به کارخانه در جریان تولید نمک به وجود آمده اند.

در صورتی که این نمک ها قابلیت صادرات را داشته باشند و مرغوبیت آن ها بالا باشد به کشور های مختلف ارسال می شوند.

گروه کارخانه جات گل نمک انواع نمک صادراتی دانه بندی شده را با برترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به کشورهایی چون قطر، آذربایجان، افغانستان، روسیه، ارمنستان، گرجستان، ترکیه، عمان، عراق، امارات، عمان و … صادر می کند.

گل نمک

صادرات نمک به کشورهای همسایه، چرا

صادرات نمک های خوراکی و صنعتی به کشورهای همسایه به ویژه آنهایی که به نوعی مرز مشترک خاکی یا حتی آبی با ما دارند دارای محاسن و فواید بسیاری است. نزدیکی سرزمین مقصد باعث کاهش هزینه حمل و در نتیجه افزایش مزیت رقابتی با دیگر کشورهای تولید کننده نمک است که به دنبال تسخیر بازار مصرف کشور هدف ما هستند.

بسیاری از کشورهای همسایه ما از لحاظ فرهنگی، تاریخی، سبک زندگی و ذائقه و سلیقه ی مصرف(غذا،پوشاک،دارو….) به لحاظ واقع شدن در جغرافیای مشابه قرابت معناداری با ما دارند. فلذا مجاب کردن در مذاکرات بسیار راحت تر است. حتی موارد مصرف مشابهی با ما دارند که این کار را برای واحد فروش در شرکت فروشنده و یا تولید کننده‌ به مراتب سهل و آسان می کند.

یکی دیگر از دلایل رغبت ما در گروه کارخانجات گل نمک برای برقراری ارتباط با بازارهای مصرف کشورهای همسایه نسبت به کشورهای دورتر، نفت خیز بودن سرزمین‌های واقع در خاورمیانه و آسیای میانه است.

یکی از عمده مصارف صنعتی نمک در حفاری ها، پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها است که این امر  بازار خوبی برای انواع نمک صادراتی برای محصولات ما فراهم آورده است.

سنگ نمک صادراتی

سنگ نمک یکی از متفاوت ترین اقلامی است که به کشور های مختلف صادر می شود. این سنگ ها پس از ارسال به کارخانه در جریان تولید نمک قرار گرفته و به انواع نمک در دانه بندی های متفاوت تبدیل می شوند. صادرات سنگ نمک غالبا به صورت فله ای و همراه با کیسه های جامبو در اندازه های مختلف انجام می شود.

درست است که سنگ های نمک جزء سنگ های معدنی به شمار می آیند و اغلب سنگ های معنی بدون بسته بندی ارسال می شوند. اما سنگ نمک صادراتی به دلیل اینکه دارای مصرف خوراکی می باشد از این قضیه مستثناست.

در صادرات سنگ نمک، صنایع معدنی یکی از تاثیر گذار ترین عوامل هستند. فرقی نمی کند ماده ی معدنی به صورت خام باشد یا به صورت فرآوری شده. در صورتی که این ماده از کیفیت، رنگ و درجه ی خلوص بالایی برخوردار باشد قابلیت صادر کردن به کشور های هدف را خواهد داشت.

بازار هدف نمک صادراتی ایران

در صادرات هر محصولی بازار هدف از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع این بازار هدف است که خط مشی تولید کنندگان را رقم می زند. در مورد صادرات نمک یک نکته ی اساسی وجود دارد و آن این است که صادرات نمک با صادرات سنگ نمک متفاوت بوده و به دنبال آن کشور های هدف این دو محصول نیز کاملا با هم فرق دارند. پس مسلما ایران با بازار یابی متفاوتی رو به روست.

به عنوان مثال، در زمینه ی صادرات نمک، ایران محصولات خود را به کشور های عراق، امارات و افغانستان صادر می کند. اما در زمینه ی صادرات سنگ نمک، کشورهایی مثل روسیه، چین، هند، ترکیه کشور های هدف به شمار می آیند.

نمک صنعتی

معادن غنی

هر کشوری برای داشتن صادرات قوی و قدرت مند نیاز به منبعی غنی از آن محصول دارد. در مورد صادرات نمک( سنگ نمک و فرآورده های آن) ایران دارای منابعی غنی می باشد.

ایران علاوه بر بر طرف کردن نیاز داخلی تولید کنندگان نمک به مواد اولیه و سنگ نمک صادراتی، قادر به صادر کردن محصولات فرآورده ی نمک خود در مقیاس بالاتر به  کشور های مختلف می باشد. کشور ایران دارای ۶۸ نوع ماده ی معدنی در ذخایر خود می باشد. از این رو رتبه ی دهم را از نظر تنوع ذخایر معدنی خود دارد.

انواع نمک صادراتی

در ایران برای صادرات نمک در ابتدا سنگ نمک و نمک دریا را استخراج می کنند. پس از مرحله ی استخراج نمک های دریا و سنگ نمک صادراتی آن ها را به کارخانه های تولید نمک انتقال می دهند. نمک هایی که کیفیت بالایی دارند را به کشور های درخواست کننده صادر می کنند. 

بعد از این که سنگ نمک ها و نمک های دریا به کارخانه های نمک سازی انتقال داده شدند، در جریان تولید انواع نمک قرار می گیرند. در فرآیند تولید انواع نمک، سنگ نمک ها خرد شده و به دانه بندی های مختلفی تبدیل می شوند.

در نهایت سنگ نمک ها بعد از طی کردن مراحل مختلف به نمک های صدفی، شکری، خوراکی، نمک جاده، حفاری، صنعتی، پودری و … تبدیل می شوند. در این مرحله مقداری از تولیدان نیاز داخل کشور را بر طرف کرده و مقداری نیز صرف صادرات نمک صادراتی ایران می شود.

نمک خوراکی

نمک صادراتی ایران

در بیشتر مناطق ایران معادن بزرگ نمک صادراتی وجود دارد، دریاچه‌های نمک از جمله دریاچه قم و ارومیه ذخایر بسیاری از این ماده معدنی را در اختیار دارند.

دریاچه ارومیه بزرگترین ذخیره نمک دریاچه‌ای کشور را دارد، ولی به دلیل مشکلات پیش آمده اخیر کیفیت نمک صادراتی آن دستخوش تغییر شده و کاهش یافته است. حدود ۴۰ معدن فعال در این منطقه قرار دارند که روزانه حدود ۱۰ هزار تن نمک استخراج  می‌کنند.

 مجموعه ما می‌تواند از طریق مشاوره و ارائه راه‌های مناسب در جهت توسعه صادرات انواع نمک‌های صنعتی ایران، مخصوصا در تولید کالاهای رقابتی در بازارهای هدف، صادرات انواع محصولات خود را با ظرفیت‌های تولید روزانه‌ی بسیار بالا، با موفقیت پیش ببرد.

بدین جهت است که صادرات را به عنوان الویتی برای توسعه در نظر گرفته‌ایم.

امروزه، صادرات و تولیدات جهانی بسیار حیاتی برای تجارت هر کشوری محسوب می‌شود.

کشور ما با داشتن ۶۸ نوع ماده معدنی که بزرگترین و مهمترین آن نمک صادراتی صنعتی می‌باشد، از لحاظ تنوع ذخایر، رتبه دهم و از نظر ذخیره در جایگاه پانزدهم جهان ایستاده است.

روند صادرات در بازراهای جهانی رشد دارد، ایران از لحاظ تنوع معادن نمک صادراتی در رتبه ۸ و از نظر تولید و استخراج جز ۷ کشور اول دنیا است ولی متاسفانه سهم ایران از صادرات جهانی کمتر از ۰.۳ درصد می‌باشد.

عراق در سالهای اخیر مهمترین بازار صادراتی ایران را داشته است.

نمک صادراتی ایران

آفریقا از نظر ذخیره نمک صادراتی ضعیف است. به همین دلیل می‌تواند بازار مناسبی برای صادرات نمک ایران به وجود بیاید.

عمده صادرات نمک صنعتی و خوراکی ایران به کشورهایی چون عراق، ترکمنستان، ترکیه، ارمنستان، امارات متحده عربی می‌باشد.

قیمت نمک عمده

در روزگار امروز تاجران بزرگ صنعت، دیگر به دنبال مغازه‌ها و کاسبان محل برای تهیه نمک صادراتی نمی‌روند، به جای آن اغلب آنها به خرید اینترنتی روی آورده‌اند.

آنهایی که معمولا به صورت آنلاین نمک صادراتی خریداری می‌کنند، این کالا را در حجم عمده و زیاد سفارش می‌دهند. حتما توجه کنید که اگر کمی رطوبت در بسته‌های فله‌ای نمک صادراتی باشد، می‌تواند خسارات جبران ناپذیر اقتصادی را به خریدار نمک‌ها وارد کند.

بنابراین در زمان خرید نمک به صورت عمده، حتما به نحوه بسته‌بندی آن بسیار دقت داشته باشید تا بتوانید یک تجارت پر منفت را برای خود با حداقل ضرر و زیان دست و پا کنید.

معدن‌های نمک ایران با توجه به کیفیت بسیار بالای سنگ نمک صادراتی آن، هم‌اکنون از مهمترین قطب‌های صادرات نمک صادراتی کشورهای خارجی، می‌باشد و در این زمینه در خاورمیانه برترین کشور از نظر دارا بودن معادن نمک است.

همچنین انواع نمک‌های صنعتی با کیفیت‌های عالی در داخل کشور به شکل گسترده عمده و جزئی خرید و فروش می‌شود.

مجموعه (گل نمک) با فراهم کردن بستری سالم و درخور مشتری در تلاش است تا نمک مصرفی تاجران، صاحبان کارخانه یا هر فردی که قصد خرید عمده نمک صادراتی را دارد، فراهم کند.

 به دلیل نوسانات بسیار زیاد بازار و امکان تغییر قیمتها برای اطلاع یافتن از قیمت روز انواع نمک‌های صنعتی با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

قیمت نمک عمده

خرید و فروش اینترنتی امروزه از بهترین و پرکاربردترین راهها در بحث معاملات کالا است. طوری که بسیاری از مشتریان ما حتی یکبار هم به ایران سفر نکرده‌اند، ولی بصورت مداوم نمک صادراتی نمک مورد نیاز خود را از طریق مجموعه ما سفارش می‌دهند.

بسته بندی نمک صادراتی چگونه انجام می‌شود

نمک خوراکی یکی از مواد مهم و ضروری در زندگی روزمره انسان به شمار می‌رود که از این رو به عنوان ماده ای با بیش از ۱۴۰۰۰ کاربرد شناخته شده است. در ایران نمک خوراکی جزو بیشترین و عمده ترین مصارف قرار گرفته که به سه دسته تقسیم شده است: نمک آشپزخانه، نمک صنایع غذایی، نمک سفره.

در بازار جهانی شرکت های بسته بندی نمک صادراتی با پیشرفته ترین ماشین آلات و دستگاه ها انواع نمک یددار و تصفیه شده را در بسته بندی های مخصوص و طبق خواسته خریدار تولید و عرضه می‌کنند. باید بدانید که نمک صادراتی برخلاف دیگر مواد و یا حبوبات از حساسیت بیشتری برخوردار است که به همین دلیل باید از استاندارد بیشتری بهرمند باشد.
این شرکت ها نمک صادراتی را از تولیدکنندگان تحویل گرفته و با رعایت قوانین و بهداشت و استانداردهای روز دنیا آنها را به بهترین شکل بسته بندی می‌کنند.

اگر این بسته بندی ها به درستی انجام نشوند در حین حمل و نقل محصول امکان پارگی و یا سوراخ شدن افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل شرکت های بسته بندی نمک صادراتی با توجه به میزان حجم نمک آنها را در پلاستیک های منعطف و مقاومی قرار می‌‌دهند که میزان ضخامت و کیفیت آن طبق خواسته و نظر خریدار می‌باشد.

شرکت های بسته بندی نمک صادراتی باید دقت کنند این محصولات باید کاملا بهداشتی بسته بندی شوند تا از نفوذ میکروب‌ها و آلودگی ها جلوگیری کند و برای مصارف انسان خطرآفرین نباشد.
مجموعه گل نمک، نمک های صنعتی را با بهترین بسته بندی به خدمت مشتریان در سراسر ایران و جهان عرضه می‌کند.

بسته بندی نمک صادراتی چگونه انجام می شود

قیمت سنگ نمک صادراتی

نمک صادراتی به دلیل گستره بودن آن در ایران می‌تواند به اقتصاد و صادرات کشور کمک چشمگیری کند.  از آنجایی که صادرات برای آینده و سرمایه هر کشوری مورد نیاز است.

ایران می‌تواند با توجه به اینکه در مقایسه با کشورهای دیگر در ذخایر معدنی رتبه ۱۰ را دارد بهترین صادر کننده در زمینه های مختلف باشد.

در سال های گذشته صادرات نمک صادراتی از ایران به عراق افزایش داشته که این آغازی برای افزایش سرمایه کشورمان بوده است.
در اینجا باید بدانید که قیمت صادرات نمک به هر کشوری متفاوت است و بیشترین ملاک برای قیمت گذاری نمک صادراتی نوع آن بوده است.

برای مثال: کشور گرجستان نوع ضعیفی از نمک صادراتی خوراکی را استفاده می‌کند که باید حتما یددار باشد که با توجه به این موضوع صادرات نمک به این کشور به نسبت کشورهای دیگر با قیمت مناسب و مقرون به صرفه تری انجام می‌شود.
اما کشور قطر از بهترین نوع و درجه یک نمک صادراتی استفاده می‌کند و معمولا در وزن های ۲۰ کیلو و یا بیشتر خریداری می‌کند که به مراتب قیمت بیشتری خواهد داشت.

تاریخچه سنگ نمک صادراتی

سنگ نمک صادراتی از گذشته ابتدا در یونان باستان شناخته شده و به مرور در کشورهای دیگر کشف شده است که این نوع محصول، هم از آب دریا و هم از سنگ استخراج شده است. از آنجایی که یونانیان از نمک برای دفع مواد زائد و هضم موادغذایی استفاده می‌کردند، از قدیم سنگ نمک صادراتی به عنوان یک ماده دارویی شناخته شده است.

برای مثال در گذشته به دلیل نبود داروها و علم پزشکی پیشرفته، پزشکان به بیماران تنفسی استشمام بخار تولید شده از آب نمک را تجویز می‌کردند. این روش در آن زمان بسیار مورد استفاده قرار می‌گرفت و از هر ۲۰ نفر ۱۹ نفر بهبود پیدا می‌کردند.
با گذشت زمان سنگ نمک صادراتی در کشورهای چین و استرالیا و اروپا و.. برای درمان و تزئین مورد استفاده قرار گرفت.

تاریخچه سنگ نمک صادراتی

در پایان نمک صادراتی

گروه کارخانه جات گل نمک یکی از برترین و شناخته شده ترین برندهای مطرح در بازار صادرات ایران می باشد. این مجموعه با فعالیت دو دهه ی خود در زمینه ی تامین سفارش سایر کشورها نقش اساسی را ایفا کرده و نمک صادراتی مورد نیاز کارخانه های مختلف در داخل و خارج از کشور را در اندازه ها و جنس های درخواستی تامین کرده است.

این مجموعه تاکنون توانسته است نمک خوراکی و صنعتی مورد نیاز کشورهایی نظیر روسیه، ارمنستان، امارات، قطر، عمان، کویت، افغانستان، ترکیه و … را فراهم کند.

نتیجه گیری

بنابراین آموختید که نمک صادراتی به دلیل کاربردهایی که دارد در تمام جهان مورد توجه قرار گرفته و خرید و فروش آن به مرور زمان در دنیا افزایش یافته است. بدانید که برای خرید نمک صادراتی بهتر است به نوع بسته بندی و کیفیت آن بیشتر از قیمت اهمیت دهید تا بهترین واردکننده و فروشنده در زمینه فروش نمک صادراتی در کشور خود باشید.

تماس