نمک درمانی با حمام نمکی

گل نمک 25 اسفند 1400 مقالات , 37

نمک درمانی با حمام نمکی: سم زدایی نمک یا حمام نمکی ریختن نمک سفره در وان حمام نیست. وان های حمام نمکی معمولاً از نمک Epsom ساخته می شوند، که این نمک به مواد معدنی اجازه می دهد سموم بدن را دفع کنند. طرفداران استفاده از این نمک ادعا می كنند كه استفاده از حمام نمك Epsom می تواند سموم مضر بدن را دفع و بدن را متعادل كند.

گروه کارخانجات گل نمک مطالب زیر را برای شما جمع آوری کرده اند.

آن ها معتقدند که نمک درمانی با حمام نمکی در موارد زیر موثر است:

۱. ریلکس کننده و آرام بخش

۲. سم‌زدا

۳. بهبود دهنده عملکرد آنزیم‌ها

۴. تنظیم کننده هورمون‌ها

۵. رفع کننده حساسیت و التهاب پوست

۶. لایه بردار و اسکراب

۷. تسکین عضلات درد

نمک اپسوم 

نمک اپسوم از نظر ظاهری شبیه نمک سفره است اما یک ترکیب کاملاً متفاوت می باشد و از منیزیم و سولفات ساخته شده است، در حالی که نمک سفره، سدیم است.

استفاده از نمک صنعتی حمام همچنین به عنوان یکی از روش‌های درمانی برای سم‌زدایی هم شناخته می‌شود. پوست یکی از محل‌های تجمع توکسین یعنی سمومی است که از فعل و انفعالات‌ بدن به وجود می‌آید.

یک راه بسیار خوب برای شستن توکسین از سطح پوست نمک درمانی با حمام نمکی است. می‌توانید وان را پر از آب گرم کنید، در آن نمک حمام بریزید و چند قطره هم از روغن عصاره طبیعی مورد علاقه خود در آن بچکانید تا به خارج کردن توکسین از منافذ پوست شما کمک کند. همچنین می‌تواند به عملکرد آنزیم‌ها در بدن کمک کند. آنزیم‌ها نقش مهمی در نگهداری سلول‌ها در بدن دارند.

طرز تهیه حمام نمکی

برای تهیه حمام نمکی Epsom می توانید ۲ فنجان نمک Epsom برای یک وان با اندازه استاندارد با آب گرم مخلوط کنید. برای افزودن مزایای آروماتراپی، روغن های اساسی مانند اسطوخودوس، نعنا یا درخت چای را به حمام خود اضافه کنید. برای کاربردهای کوچکتر، می توانید خمیر نمکی Epsom تهیه کنید. اگر می خواهید از نمک در قسمت های خاصی از بدن استفاده کنید، می توانید خمیر را با مقدار کمی نمک و آب تهیه کرده و در قسمت آسیب دیده بدن پخش کنید.

جذب منیزیم با حمام نمکی

جذب منیزیم بزرگترین فایده استفاده از حمام نمکی Epsom است. بررسی های صورت گرفته در این زمینه نشان می دهد سطح منیزیم و سولفات در خون پس از استفاده نمک درمانی با حمام نمکی را افزایش می دهد.

فواید روش نحوه آن
نرم کنندگی پوست حمام ۲۰ دقیقه ای ·         کاهش التهاب

·         نرم کننده پوست

·         مرطوب کننده پوست

·         تقویت سد محافظتی پوست

تسکین درد حمام ۱۲ دقیقه ای ·         کاهش دهنده التهاب، درد عضلانی و تنش

·         منیزیم می تواند گرفتگی عضلات را کاهش دهد.

آرامش بخشی و ضد افسردگی حمام ۱ ساعته از آنجایی که کمبود منیزیم باعث اضطراب، افسردگی و استرس می شود، حمام نمکی می تواند به کاهش استرس کمک کند.
عفونت ناخن پا ۱۲ دقیقه خیس کردن ناخن پا در محلول نمک تسکین التهاب و درد
تعادل منیزیم خیس کردن ۱۲ تا ۲۰ دقیقه ای به افرادی که در معرض خطر سطوح پایین منیزیم هستند، از جمله مبتلایان به  فیبرومیالژیا ممکن است به بازیابی منیزیم کمک کند.

 

تماس