نمک جایگزین نمک خوراکی

گل نمک 27 فروردین 1401 مقالات , 8

نمک جایگزین نمک خوراکی: از نمک های جایگزین نمک خوراکی میتوان از کلراید پتاسیم به جای کلراید سدیم استفاده کرد، که طعم آن همانند نمک طعام می باشد، اما باعث بیشتر شدن پتاسیم در خون میگردد. افزایش پتاسیم در خون هم باعث افزایش الکترولیت پتاسیم میشود که خطرناک است.

افرادی که دچار بیماری ها قلبی و دیابت و نارسایی کلیه می باشند بدون مشورت پزشک بهتر است از هیچ نوع نمک طعامی استفاده ننمایند. همچنین مصرف برخی از این نمک های خوراکی با مصرف برخی از داروها از جمله دارو های فشار خون، برای فرد تداخل دارویی ایجاد میکند. golnamakco پیشنهاد می کند این مقاله را مطالعه کنید.

 مصرف نمک خوراکی را در زندگی روزمره خود کاهش دهید:

نمک جایگزین نمک خوراکی:

۱-سرسفره به غذا نمک اضافه نکنید. (با قرار ندادن نمکدان بر سر سفره باعث استفاده کمتر از نمک میشوید)
۲- مصرف نمک طعام را به حداقل برسانید، مثلاً وقتی در دستور تهیه آشپزی یک قاشق نمک طعام ذکر شده، شما نصف یک قاشق نمک استفاده کنید.

۳- به منظور خوش طعم شدن غذا از سایر ادویه ها میتوان استفاده کرد.

۴-مصرف غذاهایی شور مثل چیپس، پفک، سوسیس، کالباس، کنسرویجات، ترشیجات، انواع سس ها، خیارشور وغذاهایی فست فودی را به حداقل برسانید و در آخر توصیه ما به این است که بیشتر از سبزیجات و فیبر ها استفاده نمایید.

نکته مهم: جوش شیرین ها، ضد اسید ها، ملین ها و قرص های جوشان هم حاوی سدیم فراوان می باشند.

نمک دریا یا نمک تصفیه شده یُددار

نمک جایگزین نمک خوراکی : از جمله تفاوت های انواع نمک خوراکی مانند نمک دریا و نمک یددار می توان به وجود ناخالصی ها در نمک دریا و وجود یُد در نمک تصفیه شده یددار اشاره کرد.

یُد یکی از مهمترین ریزمغذی ها به شمار می رود که برای حفظ سلامتی انسان ها ضروری است؛ همه مواد غذایی دارای ید هستند اما میزان ید موجود در آنها به اندازه ای نیست که مقدار مورد نیاز بدن انسان ها را تأمین کند.

بنابراین برای تأمین نیاز روزانه بدن به ید، مجبور به تأمین آن از طریق غنی سازی یا مکمل یاری هستیم، بهترین منبع غذایی ید، ماهیان آب های شور هستند که در کشور ما به اندازه مطلوب مصرف نمی شوند.

نمک جایگزین نمک خوراکی : در حال حاضر در ایران از یدات پتاسیم برای غنی سازی نمک ها استفاده می شود که مزیت این کار ماندگاری و مقاومت بیشتر آن در برابر حرارت است؛ البته یدات پتاسیم در برخی شرایط مانند رطوبت بالای نمک، حرارت بالای محیط، در معرض نور مستقیم خورشید قرار گرفتن و وجود ناخالصی در نمک، ناپایدار است.

نمک جایگزین نمک خوراکی : کمبود نمک در بدن

نمک جایگزین نمک خوراکی: کمبود ید در بدن، می تواند سبب بروز اختلالاتی مانند گواتر(بزرگ شدن غده تیروئید)، کاهش ضریب هوشی، اختلال در تکلم و سقط جنین و مرده زایی در زنان باردار شود.

نمکی که از معادن سنگ نمک و یا از دریا استخراج شود، دارای ناخالصی های فراوانی است؛ یکی از ناخالصی های موجود در نمک، فلزات سنگین مانند سرب، جیوه، کادمیوم و آرسنیک است که به علت عوارض نامطلوب زیادی که بر بدن می گذارند، برای انسان ها خطرناک هستند.

در نمک های تصفیه شده یددار علاوه بر افزودن ید به نمک، ناخالصی های موجود در آن نیز جدا می شوند، بنابراین برای سلامتی مفید است. برای آشنایی با کاربرد و خواص انواع نمک خوراکی در این مطلب مطالعه کنید.

مشخصات نمک سالم بهداشتی

۱- روی بسته بندی آن عبارت نمک تصفیه شده یُد دار درج شده است.

۲- رنگ آن به طور کامل سفید است.

۳- دانه های آن کروی شکل است.

۴- دارای پروانه ساخت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

۵- بسته بندی آن مناسب و به رنگ مات باشد به گونه ای که نور در آن نفوذ نکند.

بهتر است نمک را در انتهای پخت به غذا اضافه کنیم تا برای جلوگیری از تخریب ید موجود در آن کمترین حرارت به آن برسد.

نمک جایگزین نمک خوراکی : البته این نکته را باید در نظر داشت که مصرف بالای نمک چه به صورت تصفیه شده یددار و چه به صورت نمک دریا توصیه نمی شود و مصرف نمک به ویژه در افراد مبتلا به فشارخون بالا و بیماران قلبی عروقی باید محدود شود. نمک جایگزین نمک خوراکی

به مطالعه خود ادامه دهید و با مهمترین خواص نمک آبی آشنا شوید .

تماس