قهوه نمک

گل نمک 24 اسفند 1400 مقالات , 13

قهوه نمک: قهوه خورهای حرفه ای معمولاً خلاق بوده و همیشه درحال گسترش دامنه طعم قهوه های خود هستند. آن ها همیشه راه های خوبی را برای ترکیب کافئین با مواد جدید پیدا می کنند.

طبق آخرین تحقیقات، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که یون های سدیم تلخی قهوه را کم کرده و اسیدیته آن را کاهش می دهند و در واقع باعث افزایش عطر و طعم قهوه می شوند. می توانید بهترین نمک قهوه را از گروه کارخانجات گل نمک تهیه نمایید.

ترکیب خوش طعم نمک و قهوه

البته باید توجه داشت که ترکیب این یون ها با همه نوع قهوه ممکن است به نتیجه خوش طعمی منجر نشود اما اضافه کردن مقدار کمی نمک به خصوص به قهوه های بسیار تلخ باعث بهتر شدن طعم و عطر شدن آن می شود.

برای این کار باید نمک صنعتی را به قهوه آسیاب شده پیش از دم کردن آن اضافه کرد. قهوه نمک دریا یکی از نوشیدنی های پرطرفدار در تایوان است و اولین بار در سال ۲۰۰۸ به عنوان نوشیدنی پرفروش این کشور محسوب شد.

مردم کشور تایوان با ریختن نمک بر روی میوه ها و قهوه معتقدند که شیرینی آن از بین می رود و در قهوه درست کردن نیز همین شیوه را اجرا می کنند.

ریختن نمک در قهوه

ریختن نمک در قهوه یکی از سنت‌های مردم کشور ترکیه در مراسم خواستگاری است. در واقع ماجرا از این قرار است که آقای داماد برای نشان دادن عشق و صبوری‌اش به عروس خانم و اینکه اهل اخم و تخم نیست و البته برای نمک گیر شدن بدون آوردن خم به ابرو باید فنجان قهوه پر از نمک را نوش جان کند. البته گاهی هم فلفل جای نمک را می‌گیرد.

آیا اضافه کردن نمک واقعاً طعم تلخی قهوه را از بین می‌برد؟

اما به جز این ریختن نمک در قهوه، مثل ریختن شیر یا شکر در قهوه یک امر مرسوم است. در واقع قهوه یک نوشیدنی بسیار انعطاف‌پذیر است. شما می‌توانید قهوه را بدون افزودنی  بنوشید یا کمی شیر، شکر و حتی کمی بستنی یا خامه به آن اضافه کنید. هیچ کدام از این افزودنی‌ها از اصل قهوه که بسیار قدرتمند و محکم است کم نمی‌کند. اما تا به حال به نمک و قهوه به عنوان یک روتین روزانه فکر کرده‌اید؟

تماس