غار نمکی و ۴ مزیت اتاق نمک

گل نمک 6 فروردین 1401 مقالات , 85

غار نمکی و ۴ مزیت اتاق نمک: غارهای نمک در سراسر آمریکای شمالی به عنوان روش درمانی جدید شناخته شده اند. در گذشته های بسیار دور، اروپایی ها از مزایای شفابخش نشستن در غار نمک، مانند استنشاق هوای یونیزه شده؛ بهره می بردن. گل نمک به این موارد در این مقاله می پردازد.

سابقه مؤثر و ارزشمند غار نمکی

موارد مصرف نمک: اروپای شرقی به خوبی از مزایای درمان با نمک آگاه است و به عنوان محیطی برای نمک درمانی شناخته شده است. در مجارستان این درمان توسط پزشکان و حتی تحت پوشش بیمه های درمانی توصیه می شود.

برجسته ترین غار در حدود ۱۵۰ سال پیش توسط یک پزشک لهستانی راه اندازی شد؛ وی تأکید داشت که کارگران معادن نمک هرگز به مشکلات ریوی دچار نمی شوند. یک غار طبیعی در معادن ویلیسکا حفر شده بود؛ که این معدن هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد و به مردمی که از بیماری های عصبی و آلرژی ها و همچنین اختلالات سیستم حرکتی رنج می برند، استفاده از این غارها توصیه می شود.

اتاق یا غار نمکی چیست؟

غار نمکی و ۴ مزیت اتاق نمک: اتاق یا غار نمکی در حقیقت یک محیط تعبیه شده بصورت مصنوعی است که تمامی شرایط خاص غارهای طبیعی نمک را داراست. غار نمکی و مزایای اتاق نمک در یک روش پزشکی جایگزین به نام “هالوتراپی” پیچیده می شود که ممکن است به کاهش علائم بسیاری از بیماری های تنفسی کمک کند. ممکن است بپرسید چطور؟ در واقع در مقاله غار نمکی و ۴ مزیت اتاق نمک صنعتی به این پرداخته ایم که یونهای منفی در ذرات نمک ممکن است به تصفیه هوا و افزایش ظرفیت ریه کمک کنند. سایر اثرات بالقوه هالوتراپی شامل موارد زیر است:

  • به کاهش التهاب و کاهش تولید مخاط کمک می کند و باعث می شود نفس راحت تر شود.
  • تسکین بالقوه برای کسانی که از آسم ، آلرژی ، گرفتگی سینوس مزمن و COPD رنج می برند.
  • محافظت احتمالی از آنفولانزا
  • از آنجا که نمک همچنین دارای خواص ضد قارچی و ضد ویروسی است.

میتواند باعث زیبایی پوست شما بشود:

این ممکن است شناخته شده ترین مزایای غار نمکی باشد. این نمک دارای ۸۴ ماده معدنی به سمت بالا است که می توانند از طریق پوست جذب شوند ، بنابراین شما در هنگام استراحت و تنفس عمیق بدن را تغذیه می کنید. اگرچه ممکن است ضد انعطاف پذیر به نظر برسد (فکر می کنید نشستن در یک اتاق نمکی پوست شما را خشک می کند) ، نمک های معدنی در واقع برعکس عمل می کنند و به جذب رطوبت پوست کمک می کنند.

تماس