شناخت انواع نمک و ویژگی های هرکدام

گل نمک 16 خرداد 1401 مقالات , 144

نمک ماده ایست معدنی که از سدیم و کلر تشکیل شده است. شناخت انواع نمک و ویژگی های هرکدام از معادن استخراج می شود و با توجه به میزان خلوصی که دارند، کاربردهای متفاوتی دارند.

همچنین عناصر تشکیل دهنده هر نمک متفاوت است و این باعث شده تا نمک کاربرد زیادی داشته باشد. نمک خوراکی، نمک صنعتی و نمک شیمیایی متداول ترین نوع نمک است که از آن استفاده می‌گردد.

هر کدام از این نمک ها هم نیز انواع مختلفی دارند. اکثر مردم نمک خوراکی را به عنوان نمک میشناسند و برخی هم نمک را با نام یک ماده مضر یاد می‌کنند.

اما بدانید که نمک انواع مختلفی داشته و همچنین نمک خوراکی هم برای بدن لازم و ضروری است.

گروه کارخانه جات گل نمک

نمک در طب سنتی

نمک برای مزه دار کردن انواع غذاها استفاده می شود و مهم ترین ادویه ای است که برای طبخ غذا استفاده می‌گردد. نمک در طب سنتی برای اصلاح طبع‌ها، اعم از بلغم و سودا و صفرا کاربرد بسیاری دارد.

نمک برای جذب رطوبت و خشک کردن مواد غذایی مختلف استفاده می‌گردد. هم‌چنین برای بازکردن انسداد کبد و طحال موثر بوده و به دلیل طبع گرم و خشک نقش یک اصلاح کننده را دارد.

برای این‌که طعم خوش و لذیذ به خوراک ها داده شود، و به سالم سازی غذا کمک می‌کند. شفافیت پوست و اشتهاآوری از دیگر خواص آن می‌باشد. نمک مانع رشد باکتری در محیط شده و برای نگهداری مواد غذایی از نمک استفاده می‌شود.

آیا نمک مضر است

نمک خاصیت‌های زیادی دارد اما با این وجود برخی نمک را برای سلامتی مضر می‌دانند. مصرف بی‌رویه نمک موجب شده تا فشارخون بالا رود. اما طبق گزارشی نشان داده شده که زمانی که مصرف نمک کم گردد.

فشار خون هم کم می‌شود. اما تحقیقاتی مبنی بر این که کاهش مصرف نمک درپیشگیری از سکته قلبی یا مغزی مؤثر است یا نه، صورت نگرفته است.

انواع نمک

نمک‌ها انواع زیادی دارند و هر کدام نیز در دسته بندی‌های مختلف وجود دارند. مثلا همان نمک خوراکی که عامه مردم آن را می‌شناسند، انواع مختلفی دارد. اما نهایتا ما آن را به اسم نمک طعام می‌شناسیم.

نمک کوشر، نمک صورتی، نمک هاوایی، نمک سیاه، نمک دریای سلتیک، نمک دودی و … همگی ازجمله نمک‌های خوراکی هستند.

نمک خوراکی

نمک‌ صدفی خوراکی چگونه به دست می‌آید

نمک را از معادن سنگ نمک و یا از آب دریا استخراج می‌کنند. نمک دارای ناخالصی‌هایی است که طی فرآیند تصفیه از نمک جدا شده و در نهایت نمک خوراکی به دست می‌آید.

نمک خوراکی رایج ترین نوع نمک است. اما ایراد اصلی که بر روی نمک خوراکی وجود دارد، جذب بالای رطوبت و خاصیت چسبندگی زیاد آن هاست.

نمک خوراکی

 

با اضافه کردن مواد خاص از چسبیدن ذرات بهم جلوگیری می‌شود. نمک تصفیه شده را می‌توان سدیم کلرید خالص ۹۹ درصدی داست. اما در بسیاری از کشور‌ها به نمک تصفیه شده ید اضافه می کنند.

نمک کوشر

نمک کوشر سایز بزرگی دارد و بهترین انتخاب برای مصارف خوراکی است. سایز این نمک درشت بوده و همین باعث شده تا مصرف آن کنترل شود. نکته دیگری که وجود دارد این است که برند های زیادی از نمک کوشر وجود دارد و هر کدام شوری های مختلفی دارند.

نمک هیمالیایی سیاه

این نمک به رنگ قهوه ای تیره و مایل به قرمز بوده و درجنوب شرقی آسیا و از پختن سنگ نمک با زغال‌سنگ، گیاهان و پوست در کوره به‌دست می‌آید. این نمک طعم خاصی دارد و برای طبخ غذاهای خاص با توجه به دستورات غذایی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نمک ترشی

از این نمک برای درست کردن انواع ترشی مورداستفاده قرار می‌گیرد. در این نمک هیچ‌گونه ید و یا مواد معدنی موجود نیست.

نمک سیاه هاوایی

با اضافه کردن زغال فعال به نمک دریا این نوع نمک خوراکی به دست می‌آید و نمونه بسیار قوی است که دیگر نیازی به فرآیند پخت ندارد، بر روی غذاهای آماده ریخته می‌شود.

نمک معدنی

نمک‌ معدنی از کجا به‌دست می‌آید

این نوع نمک را از لایه های بالایی معادن نمک دریا به دست می آید و در نقاط مختلفی از کشور به شکل کوه‌های نمکی قرار گرفته اند.

مطلب پیشنهادی: نمک کریستال خوراکی

نمک خوراکی چه مشکلی ایجاد می‌کند

نمک خوراکی یا سدیم کلرید رایج ترین نوع نمک است. اما ایراد اصلی که بر روی این نمک خوراکی وارد است جذب بالای رطوبت و خاصیت چسبندگی آن است؛ اما با اضافه کردن مواد خاصی، از چسبیدن ذرات آن جلوگیری می‌کنند. شناخت انواع نمک و ویژگی های هرکدامقی

نمک معدنی، بهترین نوع نمک

این نوع معدنی فاقد هرگونه ید و املاح است و بهترین نوع نمک است. نمک خوب نمکی است که شفاف باشد، تلخ نباشد و گلو را نزند. رنگ سفید نمک هم از ویژگی های مهم نمک خوب است.

نمک کوهستان یا نمک معدنی بهترین نوع نمک است و بدترین نوع نمک نمک دریاست. اما طبق یک تحقیقاتی که در دهه‌های اخیر انجام شده وجود مواد مغذی موجب شده تا این نمک هم مفید واقع شود.

نمک صورتی، خالص و گران‌قیمت

شناخت انواع نمک و ویژگی های هرکدام :خالص ترین نوع نمک معدنی نمک صورتی است که ازمعدن‌های رشته‌کوه‌های هیمالیا در منطقه پاکستان به‌دست می‌آید. با توجه به رنگ صورتی که دارد به راحتی قابل تشخیص بوده و گران ترین نمک موجود است.

نمک صنعتی

درجه خلوص آشنایی با انواع نمک صنعتی از نمک خوراکی کمتر است. از آن در صنایعی همچون آب‌وفاضلاب، دباغی پوست، اسیدسازی. تولید مواد بهداشتی و شوینده ها استفاده می‌گردد.

نمک صنعتی چطور به دست می‌آید

ایران معادن فراوان زیادی دارد و جزو کشور های تولید کننده نمک معدنی است. این نوع نمک را می‌توان در استان‌های سمنان، قم و فارس ازجمله بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نمک‌های معدنی و صنعتی در کشور هستند.

هزینه های بالای فرآیند تصفیه نمک خام موجب شده تا بخشی از نمک استخراج‌شده از معادن و دریاچه‌های نمک، به‌صورت تصفیه نشده (یا همان نمک صنعتی خام) وارد بازار مصرف غذایی می‌گردد.

کاربرد نمک صنعتی

نمک صنعتی کاربردهای زیادی داشته و در دام‌پروری‌ها و دامداری‌ها، همچنین برای کاهش سختی آب در تصفیه‌خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد نمک صنعتی

انواع نمک صنعتی

نمک شیلاتی

این نمک دانه های درشتی دارد و سایز آن حدود بین گردو و نخود می باشد. این نمک برای گندزدایی در صنعت شیلات مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده‌های دیگر نمک شیلاتی عبارت‌اند از: دباغی، پنیرسازی، صنعت چرم‌سازی و همچنین سخت‌گیری آب و صافکاری.

نمک صدفی

نمک صنعتی نرم

نمک حفاری

نمک شیمیایی

نمونه های دیگر نمک صنعتی است.

امیدواریم از شناخت انواع نمک و ویژگی های هرکدام بهره برده باشید.

به مطالع ادامه دهید: کاربرد نمک در صنعت

تماس