درمان سر درد با نمک

گل نمک 22 مرداد 1401 مقالات , 4,700

درمان سر درد با نمک: سردرد میگرنی می تواند احساس ضربان در یک ناحیه از سر همراه با درد وحشتناک و آزاردهنده ای ایجاد کند که ساعت ها یا روزها ادامه دارد. افرادی که از این عارضه رنج می برند راه های مختلفی را برای خلاص شدن از شر علائم و درد با مسکن های سنتی امتحان می کنند.

نمک خوراکی با ابلیمو، راه‌حل ‌های سریع و کاملاً طبیعی برای سردرد هستند. نمک صنعتی سطح سروتونین را در خون افزایش می دهد در حالی که آب لیمو منبع انرژی پتاسیم است که هر دو به تسکین سردردهای میگرنی کمک می کنند.

سردرد میگرنی می تواند فلج کننده باشد تا جایی که بخواهید یک مکان تاریک و ساکت برای دراز کشیدن و استراحت پیدا کنید. حالت تهوع، استفراغ، تحریک پذیری، هاله، حساسیت شدید به نور و صدا نیز معمولا دیده می شود.

golnamakco

چگونه سر درد را با نمک درمان کنیم

درمان سر درد با نمک، میگرن می تواند به معنای واقعی کلمه یک روز عادی را به فاجعه ای کامل تبدیل کند. اگرچه مسکن های معمولی می توانند تا حدودی کمک کنند، اکنون ترکیبی از نمک خوراکی و آب لیمو را امتحان کنید! اگر از حملات میگرن رنج می برید، در اینجا چند خبر عالی برای تقویت روحیه شما وجود دارد.

به دنبال دو ماده ساده از آشپزخانه خود باشید: آب لیمو و نمک صنعتی. ترکیبی از اینها نشان داده است که سردردهای میگرنی را در عرض چند دقیقه متوقف می کند. داروی خانگی آب لیمو و نمک خوراکی در مقایسه با داروهای سنتی مرسوم عاری از هرگونه عوارض جانبی است.

 1. در یک لیوان، آب یک لیمو را بگیرید.
 2. ۲ قاشق چایخوری نمک دریایی هیمالیا اضافه کنید.
 3. یک فنجان آب اضافه کنید.
 4. خوب مخلوط کنید و این نوشیدنی جادویی را مصرف کنید.
 5. در عرض چند دقیقه از میگرن تسکین خواهید یافت.

نمک صنعتی (نمک کریستالی یا نمک صورتی)

این نمک خالص ترین و کامل ترین نمک دنیا به حساب می اید و عاری از سموم و آلاینده ای موجود است. در ادامه به چند مورد از مزایای آن اشاره خواهیم کرد.

 • سطح سروتونین خون را افزایش می دهد و در نتیجه تاثیر فوری در تسکین سردردهای میگرنی دارد.
 • این یک ماده شگفت انگیز است و برای درمان بسیاری از بیماری ها شناخته شده است
 • شناخته شده است که حاوی ۸۴ ماده معدنی، عنصر و الکترولیت است
 • گرفتگی عضلانی را کاهش می دهد و با تامین مواد معدنی کمی آب را بهبود می بخشد
 • این نمک از اجزای مشابه نمک خوراکی تشکیل شده است اما در هر وعده سدیم کمتری نسبت به نمک تصفیه شده دارد
 • تعادل pH طبیعی را حفظ می کند و رفلاکس اسید را کاهش می دهد
 • گردش خون را بهبود می بخشد و کاهش فشار خون
 • سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و سموم را از بدن دفع می کند
 • تقویت استخوان ها و افزایش سلامت سینوس ها

نمک صنعتی

چرا آب لیمو با نمک صنعتی؟

شناخته شده است که خستگی، اضطراب و تنش را کاهش می دهد، همه اینها می توانند عواملی برای سردرد میگرنی باشند. آنها مملو از ماده معدنی پتاسیم هستند که کمبود آن باعث میگرن و سردرد تنشی می شود.

بنابراین دفعه بعد، احساس وحشتناک سردرد میگرنی را تجربه می کنید و احساس می کنید سرتان در حال انفجار است، دیگر صبر نکنید! این ترکیب آسان نمک خوراکی و آب لیمو را امتحان کنید و تاثیر جادویی و شگفت انگیزی که در میگرن دارد را ببینید!

مراحل مجزا میگرن

میگرن را فقط می توان توسط یک نوع ژنتیکی مغز ایجاد کرد. این نوع مغز محدودیت ‌های متابولیکی و چالش ‌های هومئوستاتیکی را در مورد آنچه که میگرن می‌ تواند بدون ایجاد میگرن بخورد و بنوشد، ایجاد می‌ کند. در ادامه مراحل میگرن را شرح خواهیم داد.

پرودروم

می تواند از یک روز تا چند دقیقه قبل از میگرن شروع شود و ممکن است شامل یک یا چند مورد از موارد زیر باشد: تهوع، استفراغ، اسهال، سرگیجه، سرگیجه، اضطراب، تپش قلب، احساس سردی بسیار، خمیازه کشیدن، کوچک شدن یک چشم، تحریک پذیری، سرخوشی، پر انرژی، تصادف عاطفی، میل به نمک یا شیرینی، فراموش کردن کلمات و نام ها، گزگز زیر پوست، از دست دادن عملکرد بدن در یک طرف بدن، علائمی شبیه سکته مغزی و غیره. فرد مبتلا به میگرن باید این موارد را تشخیص دهد.

بیشتر بخوانید: دو کاربرد صنعتی برای نمک خوراکی

نمک خوراکی

میگرن

معمولا ۴۸-۷۲ ساعت طول می کشد، در برخی موارد حتی طولانی تر کلاسیک: درد شدید در یک طرف سر اغلب در همان سمت و همان نقطه. درد مبهم ثابت، بدون ضربان و بدون تغییر در شدت با حرکت سر.

میگرن ممکن است درد داشته باشد یا نداشته باشد اما دارای هاله بینایی است.

بیشتر بخوانید: نمک طبی خوراکی چیست

پست دروم

معمولا ۲۴-۴۸ ساعت طول می کشد. خستگی شدید، مه مغزی، انسداد حافظه، مشکلات گفتاری.

علت میگرن چیست

درمان سر درد با نمک، میگرن نشانه عدم تعادل بیوشیمیایی در تراکم معدنی الکترولیت است. میگرن‌ها حساسیت‌های بیش از حد اندام‌های حسی ۷ و ارتباطات عصبی حسی بیشتری نسبت به نمونه معمولی دارند.

آبشار رویدادهایی که به دنبال محرک های اضافی می آیند، کلرید سدیم (نمک صنعتی) را که برای تولید ولتاژ و ارتباطات عصبی مهم است، کاهش می دهد.

در نتیجه، برخی از مناطق قادر به تولید پتانسیل عمل نیستند. افراد میگرنی انرژی بیشتری را برای تولید ولتاژ ۹-۱۲ در نتیجه اندام های حسی بسیار حساس خود مصرف می کنند. آنها ۵۰ درصد بیشتر از حد طبیعی سدیم را در ادرار دفع می کنند که نشان دهنده مصرف اضافی سدیم است.

بیشتر بخوانید: نمک صنعتی در تهران

مغزی که نیاز به غلظت بالاتر سدیم دارد، مغز بیمار نیست. این فقط نیاز به یک رژیم غذایی متفاوت با سدیم بالاتر برای تراکم الکترولیت لازم دارد.

واقعیت نمک و میگرن

واقعیت نمک و میگرن

بیایید یک لحظه واقع بینانه به این موضوع نگاه کنیم. همه ما شنیده ایم که کم آبی یک محرک بالقوه است. اگر حمله میگرن به دلیل عدم تعادل الکترولیت ناشی از کم آبی باشد، اگر به موقع آن را بگیرید، افزودن نمک خوراکی یا شکر به آب احتمالا کمک خواهد کرد.

این تقریباً مشابه اولین مداخله ای است که اکثر ما در اورژانس دریافت می کنیم. کم آبی بدن ممکن است محرک باشد، اما زمانی که حمله میگرن در جریان است.

اگر حمله با کم آبی بدن و سایر محرک‌ها (گرمای بیش از حد، قرار گرفتن در معرض آلرژن‌ها، مواد شیمیایی، بخار، خوردن غذای محرک و غیره) ایجاد شده باشد. نمک ممکن است کمک کند، اما احتمالاً برای متوقف کردن به درمان‌های اضافی (داروی سقط جنین) نیاز خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: خرید دقیق ترین دانه بندی نمک صدفی

تماس