خرید دقیق ترین دانه بندی نمک صدفی

گل نمک 19 مرداد 1401 مقالات , 23

خرید دقیق ترین دانه بندی نمک صدفی نیاز به دقت بالایی دارد. نمک صدفی از ارزشمند ترین و گرانبها ترین محصولات به حساب می اید. نمک های صدفی کاربردهای گوناگونی دارند، اما اگر پر کاربرد ترین آن ها را نام ببریم باید به استفاده از این نمک در شرکت های چرم سازی و دباغی، شرکت های لبنی، شرکت های اسید سازی و تصفیه آب اشاره کنیم.

نمک صدفی به دلیل سفیدی، شفافیت و درخشندگی دانه ‌های آن، مرواریدی نیز شناخته می شوند. با کمی دقت متوجه می شویم که نمک خوراکی نیز دانه ‌های شفاف و درخشنده‌ ای دارد. شکل ظاهری نمک صدفی با نمک خوراکی شبیه به یکدیگر هستند، اما کاربرد متفاوتی دارند.

نمک صدفی از نظر کیفیت، بهترین نمک صنعتی به شمار می رود. فرایند تولید این نمک به صورت است که نمک استخراجی از معدن با دستگاه های سنگ کوبی، کوبیده می‌ شود و به وسیله سرند، مش‌ بندی و دانه ‌بندی می ‌شود.

گل نمک

دانه بندی نمک صدفی

نمک صدفی صنعتی یا همان نمک مش ۱۲۰ و مش ۱۳۰ غیر از کاربردهای صنعتی، در صنایع غذایی نیز در تناژ بالا کاربرد بسیاری دارد. از جمله صنایع مورد استفاده نمک صدفی به شرکت ‌های لبنی، اسیدسازی، تصفیه آب و نمک خوراکی، دباغی و چرم‌سازی می توان اشاره کرد.

به طور کلی این نمک را در هنگام دسته ‌بندی به نام نمک ۱۳۰ نیز می شناسند. این مدل نمک کوچک ترین سایز دانه‌بندی را قبل از نمک پودری برخوردار است و از جمله مشخصات آن می‌ توان به ساختار بلوری و شفاف آن اشاره کنیم.

نمک صدفی از نظر خواص غذایی کاربرد چندانی ندارد و نباید به عنوان نمک خوراکی برای انسان و دام استفاده شود. با توجه به شباهت زیاد نمک صدفی با نمک خوراکی و قیمت ارزان آن باعث شده که اکثر افراد سودجو نمک خوراکی را به جای نمک صدفی در بازار به فروش برسانند.

خلوص نمک صدفی

نمک صنعتی صدفی خلوص ۹۶ تا ۹۸٫۹ درصدی دارد که می ‌توان گفت تقریبا از درصد خلوص بالایی برخوردار است. برای خرید دقیق ترین دانه بندی نمک صدفی باید دانه بندی های آن را کامل بدانید.

دانه بندی نمک صدفی

  • ۰٫۳ تا ۰٫۸ میلی متر
  • ۳۰۰ تا ۵۰۰ میکرون
  • ۵۰۰ تا ۸۰۰ میکرون
  • ۰٫۳ تا ۱٫۵ میلی متر ۰۹
  • ۳۰۰ تا ۸۰۰ میکرون

نمک صدفی چگونه تولید و استخراج می شود

در اولین اقدام سنگ نمک را از معادن استخراج می کنند. سپس سنگ نمک را به کارخانه انتقال می دهند. بعد از ارسال سنگ ها به کارخانه، باید بهترین سنگ ها را انتخاب کنند. سنگ ها را وارد دستگاه های سنگ شکن می کنند تا به سایزهای کوچک تر و مدنظر خرد شوند.

نمک صدفی چگونه تولید و استخراج می شود

در این مرحله افراد با سایزهای نابرابری از سنگ نمک مواجه می شوند که توسط بالا بر به سرندها انتقال می یابند. سرندها وظیفه تفکیک سایز سنگ نمک را دارند. سنگ های تفکیکی به داخل مخزل منتقل می شود، اما سایزهای بزرگ تر از این مرحله عبور نمی کنند.

این سنگ ها را به دستگاه والس می برند و دوباره وارد سرند می شوند. سنگ نمک های تفکیکی که به داخل مخزن می روند، در وزن های مختلف بسته بندی و توسط مسئولین کنترل کیفیت با دقت بررسی می شوند.

نمک صدفی چه کاربردی دارد

نمک صدفی از بهترین محصولات به دست آمده از سنگ نمک معدن به شمار می رود که طی فرآیند خاصی به ذرات ریز مرواریدی تبدیل و کاربردهای فراوانی را در صنایع مختلف برای افراد فراهم می کند. در حالت کلی مزایای حاصل از استفاده نمک صدفی برای انسان در صنایع مختلف است.

در ادامه با کاربردهای متنوع این نمک و نکاتی برای خرید دقیق ترین دانه بندی نمک صدفی آشنا خواهید شد.

صنایع غذایی

برای تولید برخی از مواد غذایی و مزه دار کردن آنها از نمک صدفی استفاده می کنند. البته باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که هدف استفاده از نمک صدفی به دلیل عدم برخورداری از خواص غذایی تنها مزه دار کردن و بهره بردن از عناصر موجود در آن است.

صنایع اسید سازی

با خرید دقیق ترین دانه بندی نمک صدفی می توان از آن در صنایع اسیدسازی نیز استفاده کرد. این نمک کاربرد متعددی در صنایع اسید سازی دارد و اغلب برای تولید مواد مختلفی چون پاک کننده ها، مواد شوینده، عطرها استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: نمک خوراکی چه کاربرد هایی دارد

نمک صدفی چه کاربردی دارد

صنایع دباغی

از دیگر کاربردهای نمک صدفی استفاده در صنایع دباغی است. چندین نوع نمک صدفی مش بندی شده در بازار وجود دارد که در صنایع دباغی و چرم سازی از نوع مش بندی ۱۳۰ استفاده می کنند. در صنایعی همچون چرم سازی با توجه به حجم چرم تولیدی در مقیاس بالا در حالت طبیعی به مرور زمان پوست حیوانات دچار فساد می شود و ارزش اولیه خود را از دست می دهد. برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلی نمک صدفی بهترین گزینه است که از پوست حیوانات محافظت شود.

علاوه بر این، در فرآیند تولید چرم نیز از نمک صدفی به کار می برند که چربی زدایی از پوست با سرعت بیشتری رخ می دهد و موی حیوانات به راحتی از روی پوست جدا می شود. به طور کلی، استفاده از نمک صنعتی در صنایع دباغی باعث افزایش کیفیت چرم می شود.

بیشتر بخوانید: بهترین فروشنده نمک شکری

نمک صدفی چیست

قبل از خرید دقیق ترین دانه بندی نمک صدفی باید آن را کامل بشناسید. امروزه نمک در صنایع مختلف کاربرد بسزایی دارد و در زمینه های صنعتی و خوراکی تولید می‌ شود. در بین نمک ‌های صنعتی از بهترین و باکیفیت ترین آنها نمک صدفی یا مرواریدی است. این نمک به دلیل شفافیت و درخشش دانه های آن با نمک خوراکی اکثر اوقات اشتباه گرفته می شود.

البته سفیدی و مرواریدی بودن آن باعث شده است که این نام را در آن بگذارند. برای تولید و دستیابی به سنگ‌ نمک ‌های صنعتی، ابتدا سنگ نمک به دست آمده از معدن را با دستگاه مخصوص خرد می کنند و سپس به کمک سرند دسته بندی و به مرحله مش بندی می‌ رسند.

بیشتر بخواندی: نمک طبی خوراکی چیست

نمک صدفی چیست

مشخصات نمک صدفی چیست

از دیگر مشخصات نمک صدفی می توان به سایزها و اندازه های مختلف این محصول اشاره کرد که با نام های ۱۲۰، ۱۳۰، ۱۱۰ نیز در بازار شناخته می ‌شوند. این نوع نام گذاری طبق اندازه توری غربالی به دست می‌ آید. از دیگر مشخصات نمک صدفی برای شناسایی و استفاده آن در صنایع این است که در زمستان به دلیل بارش و رطوبت زیاد نمک صدفی کاربرد ندارد و به صورت کلوخه و به هم چسبیده در خواهد آمد. خرید دقیق ترین دانه بندی نمک صدفی

به مطالعه ادامه دهید: نمک صنعتی در تهران

تماس