تشخیص جنسیت جنین با نمک

گل نمک 7 شهریور 1401 مقالات , 19,348

یکی از دغدغه های خانواده های که چشم به راه نوزاد خود هستند، این است که جنسیت جنین چیست؟ در ماه های اول بارداری  جنین به خوبی رشد نکرده است و در دستگاه سنوگرافی نیز، اندام های او به خوبی قابل مشاده نیست.

در این زمان ها افراد دغدغه این را دارند که هر چه زود تر جنسیت جنین خود را بدانند تا بتوانند برای او وسایل و لباس آماده کنند. تشخیص جنسیت جنین با نمک خوراکی یکی از قدیمی ترین روش ها برای تشخیص پسر یا دختر بودن جنین داخل شکم مادر است. امروزه نیز در بسیار از مناطق از این روش استفاده می شود.

از آن جایی که رشد جنین دختر با رشد جنین پسر متفاوت است، بنابراین نشانه ها و تغییرات ایجاد شده در شکم مادر نیز متفاوت خواهد بود. در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش تشخیص جنسیت جنین با نمک خوراکی  آشنا کنیم.

گل نمک

ساختار نمک خوراکی به عنوان تست بارداری

نمک خوراکی یکی از مواد معدنی موجود در کره زمین می باشد، که به دلیل ساختار بلورین و منحصر بفردی که دارد خواص شیمیایی و فیزیکی قابل توجهی دارد. ویژگی های طبیعی نمک صنعتی باعث شده است، که این ماده به خوبی هورمون های HCGرا در اداره زنان باردار تشخیص دهد.

با پیشرفت علم پزشکی و ساخت دستگاه های پزشکی پیشرفته استفاده از روش های سنتی کم رنگ شده است. اما استفاده از نمک به دلیل دقیق بودن جواب آن اکنون نیز مورد توجه عده زیادی قرار دارد. ادرار زنان باردار دارای مقدار قابل توجهی هورمون HCG است.

به همین دلیل زمانی که نمک با ادرار زنان حامله ترکیب شود، رنگ محلول تغییر می کند. از طریق تغییر رنگ ادرار هنگام ترکیب شدن با نمک می توان تشخیص داد که آیا زن حامله است یا نه. در صورتی که ادرار تغییر رنگ ندهد یعنی جواب تست منفی است.

تشخیص بارداری با نمک

تشخیص جنسیت جنین با نمک: همان طور که به آن اشاره شد، استفاده از نمک یکی از روش های متداول برای تشخیص بارداری است. افراد زیادی از نمک برای تشخیص بارداری خود استفاده می کنند و اکثر آنها جواب درستی دریافت می کنند. اگر شما هم به دنبال تست تشخیص بارداری با نمک هستید می توانید از دستورالعمل زیر استفاده کنید.

روش انجام

برای اینکه بتوانید با استفاده از نمک خوراکی و در خانه تشخیص دهید که بارداری هستید یا نه باید کمی نمک، یک ظرف شیشه ای شفاف و یک وسیله برای هم زدن تهیه نمایید.

تشخیص بارداری با نمک

برای اینکه جواب تست شما دقیق تر باشد صبح به صورت ناشتا ادرار خود را در ظرف شیشه ای بریزید و مقداری نمک به آن اضافه کنید. سپس آن را با یک وسیله ای به خوبی هم بزنید و برای مدت ده دقیقه آن را کنار بگذارید. برای اینکه جواب آزمایش شما معلوم شود باید به رنگ ادرار توجه کنید.

بیشتر بخوانید: نمک صنعتی گرانول چیست

نتیجه آزمایش تست بارداری با نمک

بعد از انجام مراحل آزمایش نوبت به تحلیل نتیجه آن می رسد. به این دلیل از شما خواسته شد که از یک ظرف شیشه ای شفاف استفاده کنید تا بتوانید نتیجه آزمایش را به خوبی ببینید. بعد از اینکه ده دقیقه از انجام آزمایش گذشت. شما باید با دقت به رنگ ادرار خود توجه نمایید.

اگر رنگ ادرار شما بعد از ترکیب شدن با نمک تغییر کرده باشد، به این معنی است که شما باردار هستید. ولی اگر رنگ ادرار بعد از ترکیب شدن با نمک نیز همچنان ثابت باقی مانده است، به این معنی است که جواب تست شما منفی است و شما باردار نیستید.

البته لازم به ذکر است، که اینکه از تست بارداری خود مطمئن شوید این روش را چند بار تکرار کنید. همچنین می توانید از روش های دیگر برای تشخیص بارداری خود استفاده کنید. شما به راحتی می توانید با خرید بی بی چک از داروخانه از بارداری خود مطمئن شوید.

مطلب پیشنهادی: دستگاه های تولید نمک صنعتی

تشخیص جنسیت جنین با نمک در ماه های اول

از آنجایی که در ماه های اول بارداری تشخیص جنسیت جنین با دستگاه های پزشکی امکان پذیر نیست، استفاده از روش های سنتی می تواند موثر باشد. مادرانی که به تازگی از بارداری خود با خبر شده اند و در ماه های اول بارداری خود هستند و می خواهند هر چه زود تر از جنسیت جنین خود با خبر شوند.

تشخیص جنسیت جنین با نمک در ماه های اول

می توانند از روش های سنتی استفاده کنند. انجام این روش ها بسیار آسان است و به راحتی با وسایل موجود در خانه قابل انجام هستند. جوابی که از این آزمایشات به دست می آید تا حدودی می تواند درست باشد اما جواب قطعی و صد در صدی ندارند.

به همین دلیل برای اطمینان خود می توانید از روش های دقیق تر که توسط پزشک و متخصص انجام می شود استفاده کنید. مادران باردار می توانند به راحتی با نمک خوراکی جنسیت جنین خود را در خانه تشخیص دهند.

روش تشخیص جنسیت جنین با نمک

برای انجام آزمایش شخیص جنسیت به کمک نمک خوراکی به وسایل مانند ظرف شیشه ای شفاف، وسیله ای برای هم زدن، مقداری نمک خوراکی نیاز دارید. برای انجام آزمایش اگر در ماه ها اول بارداری خود هستید، باید از ادرار اول صبح استفاده کنید.

ادرار اول صبح به دلیل اینکه غلیظ تر است. مقدار بیشتری هورمون HCG دارد و نتیجه آزمایش با آن دقیق تر خواهد بود. ادرار خود را در ظرف شیشه ای شفاف بریزید و مقداری قابل توجه نمک خوراکی به آن اضافه کنید. آن را هم بزنید و در گوشه ای ساکن قرار دهید. بعد از چند دقیق به سراغ آن بروید و تغییرات ایجاد شده در محلول را مورد بررسی قرار دهید.

اگر جنین شما پسر باشد رنگ ادرار کمی تغییر می کند و روی محلول حباب های ابری شکل به وجود می آید. اما اگر جنین دختر باشد تغییر در رنگ ادرار اتفاق نمی افتد و رشته ای سفید رنگ از پایین ظرف تا بالایی ظرف به وجود می آید.

بیشتر بخوانید: دو کاربرد صنعتی برای نمک خوراکی

فروش انواع نمک

خلاصه

به طور خلاصه استفاده از نمک برای تشخیص بارداری و جنسیت جنین یکی از روش های سنتی متداول است. در این روش مادرانی که در ماه های اول بارداری خود هستید.

می توانند تشخیص دهند که جنین آن ها دختر است یا پسر. البته لازم به ذکر است که تشخیص جنسیت دو قلو های غیر هم جنس با این روش امکان پذیر نیست. تشخیص جنسیت جنین با نمک 

به مطالعه ادامه دهید: خواص نمک دریا

تماس