بهترین و بد ترین نمک برای مصرف خوراکی

گل نمک 10 مهر 1401 مقالات , 341

بهترین و بد ترین نمک برای مصرف خوراکی: نمک خوراکی از مهم‎ترین چاشنی‎هایی است که به غذا اضافه می‎شود و اگر نباشد غذا قابل خوردن نیست، نام علمی نمک سدیم کلرید است که از معادن و منابع نمک و دریاچه  های نمک بدست می‎آید. این ماده بسیار مهم و کارآمد است.

که حتی در حکایت‎های معروف شنیده‎ایم، نمک خوراکی از گنج و طلا ارزش بیشتری دارد، چون غذای بی نمک هیچ جوره قابل استفاده نیست و حتی نبود آن در غذا باعث ضعیف شدن انسان نیز می‎شود.

نمک مانند هر خوراکی دیگری انواع مختلفی دارد و با توجه به ترکیبی که دارند دارای ویژگی‎های مفید و منحصر به فرد خود است و  حتی می‎تواند خواص درمانی زیادی نیز داشته باشد.

انواع نمک‎ها رنگ‎های مختلف، اندازه‎های متفاوت و خواص متنوع دارند که استفاده‎های متوعی از آن‌ها می‎شود. رایج‎ترین و معمول‎ترین نوع نمک خوراکی که همه با آن‌ها آشنا هستند نمک سفید آشپزخانه است که روزانه از آن‎ها استفاده می‎کنیم اما ما در این مقاله تعدادی از آن‌ها را به شما معرفی می‎کنیم و ویژگی‎شان را بازگو می‎کنیم.

گروه کارخانه جات گل نمک

پراستفاده ترین نوع نمک‌ها

۳ نوع از نمک که بیشتر استفاده را در مصرف روزانه دارند:

۱_نمک سفید آشپزخانه:

این نوع نمک از منابع زیرزمینی استخراج می‎شود و بعد از آسیاب و تصفیه شدن که ناخالصی‎های آن حذف می‎شود و سپس به دست مردم می‎رسد. این نمک‎ها اکثرا حاوی ید هستند که ید آن از کم کاری غده تیروئید جلوگیری می‎کند و خواص درمانی‌ این است.

۲_نمک دریایی:

اندازه و طعم این نمک با نوع رایج نمک‎ها بسیار متفاوت است، زیرا دارای مواد معدنی روی، پتاسیم و آهن است و برای کسانی که به این مواد نیاز دارند بسیار مفید می‎باشد. تفاوت آن‌ها با بقیه نمک‎ها در این است که از تبخیر آب دریا به وجود می‎آید و همین موضوع باعث می‎شود دانه‎های آن زبر و درشت است.

۳_نمک ساده بدون ید:

 نام دیگر این نمک خوراکی کوشر است، دانه‎های این نمک درشت است پس برای استفاده بر روی گوشت بسیار مناسب است که طعم آن را نیز بسیار خوب می‎کند، شاید دانه‎های این نمک درشت ‎باشد اما سریع در غذا حل می‎شود. گفته می‎شود بهترین نوع نمک، نمک طبیعی می‎باشد که به آن املاح اضافه نشده است و غده‎های طبیعی بدن را مانند تیروئید تحریک نمی‎کند.

چند مورد از نمک های پر استفاده

در ادامه با نمک هایی که استفاده های زیادی را دارند آشنا می شویم:

۱_نمک صورتی:

 نمک صورتی هیمالیا که به نمک پنجاب نیز شناخته می‎شود، دارای ۸۴ نوع مواد معدنی است که باعث شده خواص مختلفی داشته باشد، یکی از آن خواص این است که این نمک ضد باکتری و ضد عفونی کننده است و سبب می‎شود آکنه و جوش صورت از بین برود، به نوعی اسکراب صورت هم می‎باشد و حتی این نوع نمک در مراکز ماساژ نیز استفاده می‎شود. از نظر پزشکی نیز برای درمان بیماری‎های تنفسی مفید است.

چند مورد از نمک های پر استفاده

۲_نمک سلتیک:

 این نمک دارای مواد معدنی زیادی همچون سدیم بسیار و کلسیم است که بدلیل شوری بالای آن سریع‎تر غذا را طعم دار می‎کند و مقرون به صرفه‎تر است. این نمک صنعتی کریستالی ریز است که رنگ آن خاکستری است. از این نمک برای پخت گوشت قرمز و ماهی، بیشتر استفاده می‎شود.

۳_نمک سیاه:

همانطور که می‎دانید، کسانی که  گیاه خوار هستند از یک سری ویتامین‎ها و مواد معدنی که در مواد غذایی ممنوعه آن‌ها است، محروم می‎باشند. به همین دلیل نیاز به خوراکی‎هایی دارند که کمبود آن‌ها را برایشان جبران کند.

بهترین راه، استفاده از نمک‎هایی است که مواد معدنی مختلفی دارند. مثل نمک سیاه که بخاطر ترکیب آن و روند تهیه‎اش حالتی از بو و ترکیب تخم مرغ را دارد و می‎تواند کمبود آن را در رژیم غذایی خام گیاه خواران جبران کند. البته این موضوع برای بسیاری دیگر از نمک‌های گفته شده هم صدق می‎کند.

نمک های کمتر شناخته شده

۱_نمک فلور دُسِل:

 این نمک فرانسوی از گران‎تریت نمک هاست که به آن نمک پادشاهان و ملکه ها نیز گفته می‎شود و یکی از دلایل این گران بودن طرز استخراج پر زحمت آن است. رنگ این نمک آبی متمایل به خاکستری است و استفاده‎های آن زیاد می‌باشد. مثل پاشیدن روی آب نبات، کارامل و مواد شیرین دیگر. این نمک به راحتی و سرعت حل می‎شود پس بهتر است آن را در یک ظرف شیشه‎ای نگه داری کنید.

۲_نمک سیاه هاوایی:

 اگر غذاهای دریایی دوست دارید و زیاد تهیه می‎کنید، یکی از بهترین گزینه‎ها برای شما این نمک خوراکی است زیرا خاصیت سم زدایی دارد و می‎تواند آن‌ها را ضد عفونی کند. البته به دلیل زبری و تردی آن‎ها، برای لایه برداری نیز استفاده می‎شوند که همین موضوع آن‌ را برای غذاهای دریایی مناسب‎تر هم می‎کند.

بیشتر بخوانید: چقدر طول می کشد تا نمک تولید شود

نمک های کمتر شناخته شده

۳_نمک دودی:

یکی از دغدغه‎هایی که ذهن آشپز‎ها را درگیر خود می‎کند از بین بردن بوی بد گوشت‎هاست. اما نمک دودی که اسم دودی آن به دلیل روش تولید آن است، می‎تواند برای این دغدغه راه‎حل خوبی باشد.

بیشتر بخوانید: نمک صنعتی بهتر است یا نمک دریا

زیرا بوی دودی آن با بوی ضغم گوشت مقابله می‎کند. بد نیست بدانید برای تهیه این نمک دو هفته زمان برده می‎شود و روی آتش درست می‎شود به همین دلیل بو و مزه‎ی آن دودی است.

نمک هایی که در قبل نام برده شد دارای خاصیت‎های متنوعی بودند، ولی داشتن خاصیت‎های مختلف نمی‎تواند تعیین کننده‎ این باشد که حتما برای بدن انسان مفید و بدون ضرر است به همین دلیل در ادامه به بهترین و بدترین نوع نمک‎ها اشاره می‎کنیم.

بهترین و بدترین نوع نمک خوراکی

از نظر تب سنتی بهترین و بد ترین نمک برای مصرف خوراکی مورد استفاده در غذا نمک شفاف و سفید است که در قبل نیز به آن اشاره شد زیرا املاح اضافه‎ای ندارد تا ندانسته برای بدن مضر باشد، اما از بین نمک دریا و نمک سنگ نیز می‎توان گفت نمک سنگ بهتر است.

بیشتر بخوانید: مراحل تولید نمک صنعتی در کارخانه

حتی از نظر پزشکان نیز مورد تایید می‎باشد، زیرا در نمک دریا هر نوع موادی یافت می‎شود و به آن پاکیزگی که باید باشد، نیست اما در مقابل سنگ نمک شامل تعداد ۸۴ عنصر از ۹۲ عنصر کمیاب مورد نیاز بدن است که شامل کلسیم، آهن، روی، پتاسیم، منیزیم، مس و غیره می باشد و بهترین نوع نمک نیز شناخته می‎شود.

بهترین و بدترین نوع نمک خوراکی

 البته لازم به ذکر است نمک ید دار برای بسیاری از افراد مفید و مناسب می‎باشد اما باید به کم‎کاری و پر‎کاری تیروئید خود نیز در استفاده‎ آن توجه داشته باشند.

 پس به دلیل رعایت نشدن کافی از نکات بهداشتی، نمک دریا نمک مناسبی برای مصرف نیست و حتی می‎توان به آن بدترین نوع نمک نیز گفت. در انتها باید این نکته را ذکر کرد که هر نوع نمکی با داشتن ویژگی‎های خوب و بد باید به اندازه مصرف شود و باید از خوردن زیاد آن‌ها اجتناب کرد.

به مطالعه هدامه دهید: از نمک صنعتی چه استفاده هایی می شود

تماس